Přímý souboj o třetí místo na světě ve fišerkách již tuto neděli na chess.com

Utkání léta je před námi a vůbec ne ledajaké – jedná se o přímý souboj o třetí místo na světě – konkrétně ve světovém poháru ve fišerkách (LCWL 2020 960Chess Cup).

Náš postup až do této fáze byl skvělý – ve skupině jsem sice nejprve prohráli s obhájcem pohárového titulu ze Srbska, ale poté jsme porazili silné výběry Francie a Argentiny.

V semifinále jsme potom minulý týden nestačili na Rusko a tak se o třetí místo (a bronzové medaile)

chesspawn.png v neděli 2. srpna 2020 od 21:00 chesspawn.png

chesspawn.png utkáme s Bosnou a Hercegovinou chesspawn.png

Abychom se jim mohli postavit, je tedy potřeba (jako vždy), aby nás bylo co nejvíce a co nejsilnějších – prosím kontaktujte své šachové přátelé a poskytněte jim pomoc, ať si vyzkouší fišerky on-line a přidají se k nám.

Tohle je skvělá příležitost, jak si zahrát opravdu velký šachový zápas … a taky kolik lidí může říct, že získalo s „repre“ bronzovou medaili ze světového poháru, že?

Jak to bude v neděli probíhat?

Jde se zúčastnit i jen jednoho z nich (ale budeme samozřejmě raději, když si dáte oba).

Pokud jste se ještě s „Fisherovými šachy“ nepotkali – je to stále populárnější varianta šachu, kde se v každé partii objeví jiné základní postavení figur (celkem je 960 možností, proto Chess960).

To ale znamená, že už od prvního tahu musíte začít hrát (a často hodně nekonvenčně přemýšlet 🙂 ), protože naučené postupy (zvláště z teorie zahájení) prostě nefungují nebo fungují jinak.

Více informací najdete v fórech FAQ nebo Velmi dobrý návod na 960 -anglicky a/nebo se ptejte zkušenějších členů týmu.

Připomínám, že další podrobnější informace o dané soutěži včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaném diskusním fóru Live Chess World League Chess960 Cup 2020kde můžete připojit i své komentáře.