Přihlaste se na otevřené MČR v bleskovém šachu 2018!

Letošní MČR v bleskovém šachu se tentokrát uskuteční v předvánočním termínu v sobotu 22. prosince v Kongresovém centru Praha. Hrát se bude opět před kamerami České televize a svou účast již předběžně přislíbili dva naši nejlepší hráči David Navara a Viktor Láznička. Stejně jako v předchozích dvou letech je formát turnaje otevřený, takže se jej může zúčastnit kterýkoliv člen ŠSČR. Cenový fond činí 130.000 Kč a rozdáno bude více než 50 cen v různých kategoriích.

Turnajový vklad zůstává stejný jako v loňském roce a v rámci podpory funkcionářů mají opět celorepublikoví a krajští funkcionáři účast zdarma. Turnajový vklad se platí předem na účet ŠSČR a je nevratný.

Mezi sponzory turnaje jsou i letos společnosti ChessBase a European Institute. Společnost ChessBase přispěje hodnotnými věcnými cenami pro dorostenecké kategorie. Vítězové kategorie dorostenců a dorostenek si domů odvezou zbrusu nový databázový program ChessBase 15. Společnost European Institute věnuje věcné ceny speciálně pro turnaj žen. Ani tentokrát nebude chybět losovaná cena pro účastníky v turnaji open i v turnaji žen, kteří nezískají žádnou cenu za umístění. Šťastní vylosovaní získají šachový program Komodo 12 s půlročním prémiovým účtem ChessBase.

Turnaj bude opět spojen se slavnostním vyhlášením Výročních cen ŠSČR v kategoriích šachista roku, šachistka roku, talent roku, ocenění za práci s mládeží, ocenění za přínos šachu a síň slávy.

Uzávěrka přihlášek je 10. prosince. Podrobné informace naleznete v rozpisu (propozicích).