Šachová akce roku zahájena

Slavnostní večer v úterý 11. února zahájil pražský mezinárodní šachový festival. Navštívila ho řada známých tváří a mezi nimi i Milan Hnilička. 1. muž českého sportu – co se týká budoucnosti rozdělování financí. A jak vidíte, možná má fotku s budoucím šachovým mistrem světa 🙂 Teď jen, jestli to bude Václav Finěk uprostřed, nebo David Navara napravo …

Uzavřený vážný turnaj nazvaný Futures hrají 3 české naděje ve věku 10-12 let: Václav Finěk, Jáchym Němec a Karel Brožka.

Turnaj Challengers hrají 4 Češi, Thai Dai Van Nguyen, Jan Krejčí, Tadeáš Kriebel a Lukáš Černoušek.

V Masters turnaji je naším želízkem v ohni David Navara. Ten bohužel v prvním kole podlehl hlavnímu favoritovi turnaje, polskému velmistrovi Janu Krzysztofovi Dudovi. Pro mnoho fanoušků je tahákem festivalu účast nejlepšího světového juniora, který nedávno zatápěl světovým velmistrům ve Wijku aan Zee – hlavní pražský turnaj hraje Alireza Firouzja.

Legendární velmistr Lubomír Kaválek startuje partii 1. kola mezi Davidem Navarou a Janem Krzysztofem Dudou, v pozadí stojí hlavní rozhodčí Pavel Votruba. Foto: Vladimír Jagr.

Zítra navíc startuje otevřený turnaj s více než 250 hráči. Všechny šachové akce se konají v pražském hotelu Don Giovanni, partie začínají každý den v 15 hodin (s výjimkou posledního kola). Pozvánku na další doprovodné akce festivalu – přednášky, dětský den a filmový festival – najdete zde. Určitě se přijďte podívat!

A pokud se přeci jen na pražský mezinárodní festival nedostanete osobně, online přenos můžete sledovat například přes mezinárodní server chess24, oficiální stránky festivalu jsou pak zde.