Pozvánka na otevřené MČR v bleskovém šachu 2019

AKTUALIZOVÁNO o startovní listiny.

Letošní MČR v bleskovém šachu se uskuteční v předvánočním termínu v sobotu 21. prosince na již tradičním místě v Kongresovém centru Praha. Hrát se bude opět před kamerami České televize a svou účast již předběžně přislíbila i česká šachová jednička David Navara. Formát turnaje je otevřený, takže se jej může zúčastnit kterýkoliv člen ŠSČR. V loňském roce se turnaje zúčastnilo rekordních 365 hráčů, což bylo na hranici kapacity hracího sálu. Cenový fond činí 130.000 Kč a rozdáno bude více než 50 cen v různých kategoriích. Vítěz kategorie open a vítězka kategorie žen obdrží unikátní umělecký pohár od společnosti Achilleas Glass.

Turnajový vklad zůstává stejný jako v loňském roce a v rámci podpory funkcionářů mají opět celorepublikoví a krajští funkcionáři účast zdarma. Turnajový vklad se platí předem na účet ŠSČR. Přihlášky do turnaje se nově zasílají přes online přihlašovací formulář.

Mezi sponzory turnaje je i letos společnost ChessBase, která přispěje hodnotnými věcnými cenami pro dorostenecké kategorie. Vítězové kategorie dorostenců a dorostenek si domů odvezou databázový program ChessBase 15 – Mega package.

Turnaj bude opět spojen se slavnostním vyhlášením Výročních cen ŠSČR v kategoriích šachista roku, šachistka roku, talent roku, ocenění za práci s mládeží, ocenění za přínos šachu a síň slávy.

V hracím sále se objeví i několik stánků s šachovými potřebami, mj. i stánek s produkty z Fanshopu ŠSČR, takže účastníci budou mít možnost zakoupit těsně před Vánocemi zajímavý vánoční dárek.

Srdečně zveme všechny šachové příznivce, jak z kategorie hráčů, tak diváků!

Uzávěrka přihlášek je 8. prosince. Podrobné informace naleznete v rozpisu (propozicích).

Úvodní foto: Vladimír Jagr

Startovní listina – Open
Startovní listina – Ženy