Pozvánka na 33. Znojemskou královnu

Vážení šachoví přátelé, šachová veřejnosti, srdečně Vás zveme na tradiční šachový turnaj ZNOJEMSKÁ KRÁLOVNA- Mistrovství ČR 2019 v rapid šachu žen a ZNOJEMSKÁ KRÁLOVNIČKA. V pořadí je to již třicátý třetí ročník a hraje se pod hlavičkou Mezinárodní šachový festival Znojmo 2019 ve dnech 4. – 5. května 2019 v historických prostorách Louckého kláštera, Znojmo.

Setkání šachistů na turnaji žen a dívek se již tradičně koná v historickém městě Znojmě od roku 1987. Turnaj získal během své historie mnoho příznivců. Ve festivalovém pojetí se bude hrát o medaile ve Znojemské královně a královničce a dalších turnajích Memoriálu ing. Jana Turka.

Dále se souběžně utkají ženy, muži – senioři o přeborníka Jihomoravského šachového svazu jednotlivců. Záštitu nad celým festivalem převzal starosta města Znojma Mgr. Jan Grois. V jednání je účast prezidenta Šachového svazu ČR Mgr. Jana Lamsera.

Dosud pořádaných třicet dva ročníků se zúčastnilo celkem 1751 žen, dívek a juniorek ve Znojemské královně včetně 612 dívek ve Znojemské královničce. Průměrná výkonnost hráček první desítky je ELO přes 2173. Odehrálo se 7186 vážných partií. Znojmo již uvítalo hráčky ze 14 států na Královně a šesti zemí na Královničce.

Znojemská královna 2018

Turnaj Znojemské královny a královničky se postupně uskutečnil v sále Bílého domu, Okresního úřadu Znojmo, hotelu Dukla a v Louckém klášteře. Oficiální Mezinárodní mistrovství České republiky žen v rapid šachu se stalo skutečností, když STK ŠSČR potvrdila koncem ledna pořadatelství ve Znojmě.

Festival by se samozřejmě nemohl uskutečnit bez podpory významných institucí: Města Znojma, OS ČUS Znojmo a řady věrných sponzorů i stálých příznivců královské hry: Atlanta a.s., Elektrokov a.s., Theodat Brno, Znovín Znojmo, a.s., Bílý sklep rodiny Adámkovy a dalších firem a společností.

Hosté a návštěvníci mají kromě prohlídky města možnost návštěvy historických zajímavostí, které si mohou předběžně prohlédnout na stránkách: www.znojmocity.cz, www.znovin.cz

Rádi Vás přivítáme na  festivalových turnajích, které jsou vedeny ve sportovním kalendáři Šachového spolku Znojmo, ve dnech 4. – 5. května 2019. Pro všechny účastníky bude večerní Královský bleskový turnaj a posezení v příjemném prostředí Louckého kláštera se šachistkami a hosty.

Program začíná v sobotu 4. května slavnostní znělkou v 9:50 a zdravicí hostí, v 10:00 odstartují první kola čtyř turnajů festivalového klání. V neděli pokračuje Znojemská královna od 9:00 dohrávkami. Ve 12:30 slavnostní vyhlášení výsledků šachového festivalu a předání cen včetně Miss turnaje.

Přïhlášky do 25. dubna 2019.

Na webových stránkách budou postupně další nové informace.

                                                                                                 Na setkání ve Znojmě se těší pořadatelé

 

Plakát
Stránka MČR žen v rapidu