Povedená scoutingová výprava v Jeseníku

Ve dnech 15. – 23. srpna se uskutečnil mezinárodní šachový turnaj v Jeseníku. Tohoto turnaje se zúčastnila i výprava scoutingu Morava pod vedením Martina Beila.

Ve výpravě působila šestice hráčů: v A-turnaji hrál Tadeáš Hladký, v B-turnaji bojovali Beáta Březíková, David Juračák, Lucie Rybáčková, Václav Šetina, Jakub Vaněk. Turnajové partie se většinu dní hrály odpoledne. Nadšení scoutingoví mládežníci měli každý den na programu dopolední tréninkový program, věnovaný zejména rozborům partií z předchozího hracího dne. Dále doplnění důležitých znalostí v oblasti koncovek i celkové znalosti šachu.

Všichni účastníci výpravy dobře zvládli náročný šachový program. V turnaji A se dobře dařilo Tadeášovi Hladkému, v B-turnaji uhrál nejlepší výsledek David Juračák. Ale víc než o turnajové výsledky zde šlo o velkou porci šachového tréninku a zvládnutí intenzivního šachového programu. V pátek 21. srpna za námi na zpestření šachového programu přijel velmistr Pavel Šimáček. O zajištění stravy a nešachového programu se výborně starala paní Rybáčková.

Vlevo dole David Juračák, vpravo nahoře Lucka Rybáčková.

Tadeáš Hladký před zahájením dalšího kola A-turnaje.

Scoutingová výprava na výletě v jeskyních.

Odkazy:
Výsledky turnaje A: ZDE
Výsledky turnaje B: ZDE
O projektu scouting: ZDE
Článek o turnaji v Jeseníku: ZDE