Po roce opět v Klatovech

(Open Klatovy očima Magdaleny Martinkové)

Ve dnech 29. června až 7. července 2019 se konal turnaj O pohár města Klatov, letos již jeho 27. ročník. Hrála jsem turnaj B, a stejně jako vloni, kdy jsem se tohoto turnaje zúčastnila poprvé, jsem vyhrála kategorii D12. Z 9 kol jsem uhrála 5 bodů, což je o bod méně než minule, ale i tak mi to stačilo na 3. místo v kategorii žen. Ze začátku to ale na moc velký úspěch nevypadalo. Naštěstí se mi podařilo v posledních 3 kolech získat 2,5 bodu a tím celkový výsledek dost vylepšit. Některé partie se mi povedly víc a některé méně, ale asi nejlepší pocit mám z partie 8. kola s Václavem Kovářem:

Turnaje se kromě většiny dospělých zúčastnilo i několik hráčů a hráček, které dobře znám z mistrovství republiky v Koutech nad Desnou. Např. v mojí kategorii D12  nás bylo 5 holek včetně dvou letošních medailistek a dvou vítězek MČR z předchozích let.

Celkové výsledky turnaje jsou k dispozici zde:

Organizátoři uspořádali hodně doprovodných akcí, ale, ale z nich jsem se zúčastnila pouze fotbalového turnaje, kde jsem hrála za dívčí družstvo Amazonek.

Mimořádně se tentokrát dařilo mému klubu SK Oaza Praha: turnaj A vyhrál se ziskem 7 bodů náš hráč  Josef Havelka, Oaza vyhrála i týmovou soutěž, a za nejlepší partii v turnaji A byl vyhlášen můj trenér Olda Vedral.

V Klatovech jsem kdysi odehrála svůj první šachový turnaj v životě (MČR do 8 let), podruhé jsem v tomto krásném městě hrála vloni, a letos to tak bylo do třetice.  Turnaj se mi celkově moc líbil a proto  pokud to bude možné, tak bych na něj ráda přijela i za rok.