Online turnaj školních týmů EXPO Dubai 2020

Celosvětový online šachový turnaj školních týmů EXPO Dubai 2020

Kancelář generálního komisaře na EXPO 2020 v Dubaji prostřednictvím manažerky doprovodných programů, paní Hany Munzarové, zve všechny vzdělávací instituce a školy z České republiky k účasti na  WORLD ONLINE SCHOOL CHESS TOURNAMENT EXPO DUBAI 2020, který organizuje španělský pavilon.

Termín přihlášek je do 12. listopadu 2020. Zápasy kvalifikační fáze se začnou hrát 15. listopadu 2020. Jedná se turnaj sedmičlenných školních týmů. Každý zápas kvalifikační fáze tohoto turnaje se bude hrát online na platformě Chess24. Bude se hrát tempem 20 min + 10s na tah. Vyřazovací kola budou brát ohled na školní kalendář. O finalistech se rozhodne během roku 2021. Závěrečná fáze turnaje – finále se má hrát přímo na EXPO v Dubaji. Kvalifikovat se do finále může 10 -12 týmů, potvrdit svou účast musí týmy do 15. ledna 2022.

Tato soutěž je otevřená pro všechny veřejné i soukromé vzdělávací instituce. Každá škola může přihlásit jeden tým. Při registraci musí mít každý tým minimálně 7 hráčů či hráček, maximálně 9 včetně dvou náhradníků. Doporučuje se genderová vyváženost, pokud je to možné. Hráči musí být na seznamu seřazeni dle výkonnosti, soupiska musí být stejná ve všech fázích turnaje. Před začátkem online fáze mohou být na soupisce vyměněni maximálně dva hráči, po zahájení jen v případě doložených zdravotních či jiných závažných důvodů. Organizátor je oprávněn odmítnout změny soupisek. Hráči nesmí být starší 16 let (kategorie U16, nejstarším hráčům muselo být pod 16 let v lednu 2020). Všichni hráči musí být žáky/studenty vzdělávací instituce, která je přihlásila. Tuto jejich příslušnost ke škole a správnost údajů potvrzuje vedení školy na přihlašovacím formuláři. Budou přijaty pouze přihlášky na oficiálním formuláři. Každý tým jmenuje svého delegáta a zástupce delegáta (oba starší 18 let), kteří budou zastupovat tým při komunikaci s organizátorem. Tito dva budou jediné osoby oprávněné podávat námitky/žádosti během turnaje. Při registraci týmu vzdělávací instituce souhlasí s předáním údajů šachové federaci příslušné země a FIDE za účelem dalších nabídek šachových aktivit a zlepšování organizace školního šachu v zemi.

Podrobnosti/propozice k průběhu turnaje jsou na odkaze v kapitole 3.3.  https://www.accioncultural.es/media/2019/Dubai/Dubai-chess.pdf

Další dotazy k akci můžete směřovat na e-mailové adresy

infochess@expospain2020.es     

expo@chess24.com

Další podrobnosti k akci https://www.accioncultural.es/en/ExpoSpain2020-chess

Online přihlašovací formulář https://inscripcion.expospain2020.com/

Motivační video k akci  https://www.youtube.com/watch?v=KQywzWBPlA8&feature=youtu.be

Venuše Souralová

Šachy do škol