Online LCWL Rapid Cup Semifinále Plate – ČR vs Rumunsko – 8.12.

Před čtrnácti dny jsme v rapidovém poháru národních týmů na serveru Chess.com odehráli těžké dvojutkání s Ruskem a Bosnou, na které jsem vás zval v tomto článku (https://www.chess.cz/online-lcwl-rapid-cup-cr-vs-rusko-bosna-24-11/). Než se dostanu k jeho shrnutí, rád bych všechny pozval na další zápas, kterým je semifinále části o PLATE (5.místo), kde se utkáme již tuto neděli 8.12. od 19:30 s Rumunskem. Doufám, že se k nám opět přidají další hráči podaří se nám dostat do finálového souboje o celkové 5.místo. Všechny důležité informace se dozvíte na stánkách národního týmu: https://www.chess.com/club/team-of-the-czech-republic

Ze dvou celků nás předminulou neděli nejdříve čekalo Rusko. S ohledem na členskou základnu jsme byli jasným outsiderem. Pravděpodobně i díky článkům na stránkách svazu se nás v osm večer sešel rekordní počet 43 šachistů, z nichž řada byla na live utkání poprvé. Ani to nám ale nepomohlo ELO síly vyrovnat. Už od prvních minut bylo jasné, že soupeře na rozdíl od Francie nepřekvapíme a skóre pomalu narůstalo, i když rozhodně ne tak rychle, jak ELO napovídalo. Konečný výsledek 30, 5:55,5 je velmi solidní a všem, co proti silnějším soupeřům získali body, je třeba pogratulovat. Opět bych se rád podělil o jednu zajímavou partii, kde se mi podařilo ustát zajímavý útok soupeře a vše nakonec otočit na moji stranu – z čehož plyne poučení – nevzdávat se, pokud existuje stále nějaká protihra a není jasné, že soupeř vidí cestu, jak vás pokořit (i když vy ji třeba vidíte). O všem rozhodla hrubka soupeře ve 21.tahu, která nemusí být pro hráče na průměrné úrovní na první pohled vidět:

Od 21:15 nás čekala Bosna. Obava, že dva zápasy najednou nebudou všichni hráči zvládat se trochu potvrdila, ale i tak 39 přihlášených byl opět solidní počet. Bosna nicméně přivedla ještě silnější tým než předchozí soupeř, kdy šest hráčů mělo ELO přes 2000 a zároveň hráli 4 titulovaní šachisté. Celková převaha na všech šachovnicích byla ještě výraznější a tomu i odpovídalo konečné skóre 19,5:58,5. O to větší gratulace patří všem bodujícím.

Výsledek tří zápasů nás usadil na třetím místě – 1. Bosna, 2. Rusko, 3. ČR, 4. Francie. Druhá skupina skončila: 1. Srbsko, 2. Argentina, 3. Brazílie, 4. Rumunsko. Díky tomu budeme hrát semifinále soutěže o „talíř“ proti Rumunsku, jak jsem již avizoval výše. A v případě úspěchu si zahrajeme před Vánoci s úspěšnějším z týmů Brazílie-Francie. Všechny dvojice všech divizí můžete vidět na následující infografice:

Věřím, že některé z vás toto čtení zaujalo a třeba rozšíříte řady šachistů již tuto neděli s Rumunskem. A pokud by náhodou bylo hráčů soupeře méně než nás, mohou ostatní sledovat všechny partie online, či si zahrát menší klubový turnaj.

Petr Zelenka