On-line šachové zápasy žen mezi federacemi znají termíny konání

ŠSČR byl osloven více-prezidentkou německé mládežnické šachové federace paní Lilly Hahn k zapojení do Online šachových zápasů mezi federacemi. Tyto zápasy jsou určeny pro dívky či ženy bez rozdílu věku a výkonnosti.

Každá federace musí zajistit ve startovním poli minimálně 20 hráček. Maximální počet hráček není omezen. Česká republika má v současné chvíli přihlášeno přes 30 reprezentantek. Avšak i další zájemkyně se mohou přihlašovat a to až téměř do začátku prvního kola.

V minulosti se již těchto zápasů zúčastnily hráčky z Německa, Rakouska a Švýcarska. Pro ukázku, jak turnaj probíhal přinášíme odkaz na lichess a live komentář. Nově jsou přihlášeny ženské týmy z Maďarska, Francie, Španělska, Portugalska, Skotska, Irska, ale také Anglie.

Díky technickým potížím na serveru lichess byly zápasy z prvního hracího dne přesunuty na čtvrtek 28. května, náhradním dnem bude o týden později, tedy čtvrtek 4. června, oba termíny od 19:30. Na programu budou vždy dva zápasy po 90 minutách celkem, za jeden hrací den se stihne cca 10 partií tempem 5 min + 2 sekundy systémem berserk.

Registrace do turnaje není nikterak složitá, stačí mít založený účet na lichess.org.

Celá akce je pro hráčky všech výkonností zdarma!

V případě, že máte zájem reprezentovat Českou republiku na Online šachových zápasech žen mezi federacemi, kontaktujte kapitána ženské reprezentace, velmistra Tomáše Poláka (e-mail: tompolakis@email.cz).

Přihlášky zasílejte na výše zmíněnou e-mailovou adresu.