Novoborská šachová Corrida v polovině

V neděli 26. srpna byl slavnostně na radnici v Novém Boru zahájen 8. ročník šachové Corridy. Za přítomnosti České televize představil manažer Corridy Petr Boleslav hlavní protagonisty – izraelskou jedničku GM Borise Gelfanda a jeho vyzyvatele českou dvojkou GM Viktora Lázničku a mladého Izraelce GM Nitzana Steinberga, který hraje s IM Tadeášem Krieblem.

Slavnostní zahájení

Po zahájení se uskutečnily simultánky se zahraničními hosty. GM Boris Gelfand zvítězil 10-2 (čtyři remízy). GM Nitzana Steinberga vyzvalo 20 mladých šachistů, závěrečné skóre bylo 16-4 pro mladého velmistra. Jedinou výhru si připsal Štěpán Dolenský.

Simultánka s velmistrem Borisem Gelfandem

Zároveň se konala nadační partie, čtyři zástupci firem se utkali se čtyřmi velmistry, a čím více tahů s nimi vydrželi hrát, tím více peněz šlo na podporu nadace LIRA. Celkem se odehrálo 152 tahů, což znamenalo příspěvek pro nadaci 30 400,- korun.

První hrací den se hráči  spíše oťukávali a obě partie skončily remízou. V úterý přešel Tadeáš Kriebel v partii s Nitzanem Steinbergem do zajímavých zápletek, tím že obětoval věž. Složitou pozici zvládl lépe právě domácí hráč a ujal se vedení v zápase. Viktor Láznička i ve druhém kole s Borisem Gelfandem pouze remizoval.

GM Boris Gelfand a  GM Viktor Láznička

Ve středu se uskutečnily rapidové souboje. Boris Gelfand prokázal své bohaté zkušenosti a zvítězil v obou partiích. Tadeáš Kriebel v první partii dostal svého izraelského soupeře do divoké pozice, ve které se opět lépe zorientoval a navýšil své vedení o další bod. V odvetě byl k bodu opět blízko český mezinárodní mistr, poté ale špatně spočítal variantu a mohl být rád za remízu.

GM Nitzan Steinberg a GM Tadeáš Kriebel

Stav utkání Českou – Izrael je tedy vyrovnaný 4-4. Dnes se od 16 hodin pokračuje opět vážnými partiemi, sledovat můžete i živý přenos s komentářem GM Roberta Cveka, GM Vlastimila Babuly a GM Pavla Šimáčka.

Komentátorské studio

Zpravodajství na stránce pořadatele
Fotogalerie od Vladimíra Jagra