Novinky na webu Šachy Dolmen

Připravili jsme spoustu nového obsahu pro studium a trénink šachu.

Největšího doplnění se dočkala Šachopedie – výuková encyklopedie šachu. Společně s týmem autorů (Martin Beil, Petr Herejk, Miloslav Vanka, Zdeněk Holeksa, Antonín Čížek a další) jsme připravili už 459 šachových témat. Za podporu projektu děkujeme Šachovému svazu České republiky.


Šachopedie – výuková encyklopedie šachu

 

Šachopedie je studijní a tréninková pomůcka pro děti i pro dospělé, trenéry, samouky, pro všechny zájemce o šachy. Ke každému tématu v ní najdete vysvětlení, komentované diagramy, doporučenou literaturu, odkazy na další zdroje. Pro některá témata i výuková šachová videa. Důležitou součástí Šachopedie jsou také procvičovací online testy, ve kterých si uživatelé ověří zvládnutí probíraných témat.

Ukázka z tématu Šach

 

I ve 2. pololetí pokračuje soutěž určená pro školy zapojené do projektu Šachy do škol. Podrobná pravidla najdete na soutěžní stránce. Všechny testy také umísťujeme do archivu testů, ze kterého může testy řešit kdokoliv bez omezení.

Ukázka jednoho ze soutěžního testu pro Šachy do škol.

 

Pracujeme také na dalších výukových šachových videích. Součástí nové série budou například tato témata: Šachová notace, Braní mimochodem, Rošáda, Šach, Mat, Tři části šachové partie a další.

Ukázka ze 4. dílu série videí pro začátečníky.

Mnoho šachistů využívá také naše online šachové testy. Například sady Testy s šachovými figurkami, Základní kombinace, Kombinace mistrů světa, Pěšcové a figurové koncovky, Názvy zahájení a další.

Pro začátečníky jsou skvělé Testy s šachovými figurkami

 

Martin Beil, Šachy Dolmen