Mitropa Cup – Češi stříbrní!

Po remíze v posledním kole skončil náš mužský tým na pěkném 2. místě. Výsledky zde. Ženy finišovaly také remízou a nakonec jim patří 5. místo. Kapitán mužů Štěpán Žilka nám poslal komentář k celému turnaji:

V týmu měli všichni dobrý výsledek, atmosféra byla perfektní. Já nakonec hrál partie jen tři, což je dosti pokles od minulých let, ale mnoho kapitánů nehraje vůbec žádnou. Zaskočil jsem na požádání v případě únavy nebo lehčí nemoci a taky abych si trochu zahrál. V posledním kole, kdy bylo nutné dělat body na vyšší medaile, jsem nechal kluky zase hrát všechny, aby se lépe naučili hrát v těžkých a stresujících situacích. Mohli jsme být první, ale teoreticky ještě i čtvrtí. Takový zápas a má důvěra v jejich schopnosti je posune dál a určitě si na to jednou vzpomenou, až budou v posledním kole lovit nějakou tu normu nebo medaili. Myslím, že tým zvládl všechno na jedničku. Kdo chtěl, mohl se mnou konzultovat přípravy, čehož využil hlavně Tomáš Kraus. Možná i trochu kvůli této pomoci své soupeře v úvodní fázi partie doslova ničil. Van hrál skvěle a nakonec jsem ho nevystřídal ani jednou. Jistota na první desce je neocenitelná a přesto, že by asi jednu pauzu celkem přivítal, nijak zvlášť se o ni nehlásil a byl ochoten i v závěru pracovat pro tým na maximum. Oba Honzové předvedli slušný výkon. Já to týmu se svými 2.5/3 nepokazil, sledoval jsem zápasy, pomáhal s přípravou a staral se o celkově bezstarostný chod akce pro mladé. Místo nabízelo mnoho sportovních aktivit, ke kterým jsem tým vedl, pro odreagování a zklidnění. Například bazén nebo partička v tenise. Za rok se akce bude konat ve Švýcarském Davosu. 

__________________________________________

Český mužský tým je po 6 kolech ve vedení tradičního Mitropa Cupu! Průběžné výsledky můžete sledovat zde. Štěpán Žilka nám jako kapitán mužského týmu poslal krátký komentář přímo z místa dění:

Do Slovinského Radenci jsme přijeli s ambicemi zabojovat o medaile a teď, před sedmým kolem, když jsme v tabulce na prvním místě, nás čekají ještě tři těžká kola, ve kterých musíme nasbírat několik dalších bodů. S chodem týmu jsem spokojen, všichni hrají lehce nad své možnosti a tak jsem z pozice kapitána zaskakoval jen výjimečně. Hlavně druhá třetina se povedla znamenitě, když jsme nejdřív porazili Francouze 3.5:0.5 a hned na to následovalo 3:1 proti vedoucímu Slovensku.“

(Ženský tým ČR společně s kapitánem Petrem Hábou. Zleva Sofie Přibylová, Karin Němcová, Nela Pýchová a Anna Marie Koubová.)

Komentář od Petra Háby: „Děvčata zatím hrají velmi dobře. To potvrdili i dnes svým vítězstvím 3:1 nad průběžně vedoucími Francouzkami. Snad jim forma vydrží i do posledních dvou kol!“

(Mužský tým ČR – zleva Jan Miesbauer, Jan Vykouk, Štěpán Žilka, Tomáš Kraus a Thai Dai Van Nguyen. Fotografie z oficiálních stránek soutěže.)