Mistrovství juniorek a juniorů opět zavítalo do Špindlerova Mlýna

Z pověření ŠSČR a za podpory Královohradeckého kraje a města Špindlerův Mlýn proběhlo již podruhé za sebou v hotelu Hotel Esprit Mistrovství ČR juniorek a Polofinále MČR juniorů.

Krkonošská příroda, výborná bufetová strava a kvalitní ubytování přilákalo rekordních 80 oprávněných juniorů. O titul Mistryně ČR bojovalo 28 juniorek. V MČR juniorek dominovaly mladší hráčky a prvních 5 juniorek z celkového pořadí patřilo do mladší kategorie D18. Medailistky tak získaly trofeje za obě kategorie,  za D18 i za D20.

Se ziskem 7 bodů se mistryní republiky obou kategorií stala Zuzana Gřesová ze šachového klubu Interchess. Druhá skončila Karin Němcová z OAZA Praha a bronz vybojovala Anna Marie Koubová z Unichess.

Medailistky zleva:  Karin Němcová, Zuzana Gřesová, Anna Marie Koubová

V turnaji juniorů se bojovalo o 6 postupových míst na uzavřené MČR kat. H18 a H20.

Se ziskem 7 bodů zvítězil Martin Simet za Sokola Klatovy před druhým Martinem Buločkinem z ŠK Polabin Vojtěchem a Jakubem Stinkou z QCC České Budějovice. Velkým překvapením turnaje bylo celkové 5. místo teprve devítiletého Václava Fiňka z Desko Liberec a bronz v kategorii H18.

Pořadí dle kategorií:

H18:  1. Martin Buločkin, 2. Jakub Stinka, 3. Václav Finěk

H20: 1. Martin Simet, 2. Martin Buločkin, 3. Jakub Stinka

Medailisté s H20 s ředitelem turnaje, zleva: Martin Buločkin, Martin Simet, Jakub Stinka

Medailisté s H18 s ředitelem turnaje, zleva: Jakub Stinka, Martin Buločkin, Václav Finěk

Z pověření ŠSČR byl pořadatelem mistrovství šachový oddíl TJ Neratovice. Přípravu a organizaci turnaje zajišťovalo organizační duo Roman Burda a Michal Mach. Oba turnaje řídil rozhodčí klasifikace FA Michal Babička z Děčína. Na regulérnost soutěže a na chování mládeže nejen za šachovnicí dohlížel delegát Šachového svazu a zároveň zkušený rozhodčí Jan Sikora z Třince. Rozbory partií s hráči prováděl zkušený trenér Stanislav Jasný z Frýdku-Místku.

V doprovodném turnaji OPEN Esprit hrálo stejně jako loni 8 účastníků. Zvítězil teprve dvanáctiletý Jakub Rakovský z Interchessu. Z pestré nabídky doprovodného programu byl největší zájem o bleskový turnaj, který vyhrál Jan Rubeš ze Slavie Kroměříž. Zájem o návštěvu aquaparku,  o turnaj ve stolním tenise a o turnaj v karetní hře Bang byl už jen symbolický. Několik jedinců využilo hezkého počasí k horským túrám na hřeben Krkonoš a došlo dokonce i ke zdolání Sněžky.

Pořadatelé se omlouvají účastníkům za topnou nepřipravenost hotelu v prvních dnech pobytu a za tradiční zmatky při vyhlašování turnaje, kde jsme časově tlačeni odjezdy autobusů ze Špindlerova Mlýna a odjezdy vlaků z nejbližší vlakové stanice v Horní Branné.

Kromě již zmiňovaným podporovatelům děkujeme provozovateli Hotelu Esprit panu Miroslavi Šimáčkovi za bezplatné poskytnutí sálu pro šachovou hru.

Roman Burda, ředitel turnaje

Pohled do hracího sálu