Mistrovství ČR žáků v rapid šachu hostí o tomto víkendu Hotel Don Giovanni

Až 200 nejlepších žáků a žákyň z celé republiky se o tomto víkendu sjede do pražského hotelu Don Giovanni, aby se utkali v devítikolových turnajích, hraných rapid tempem.

Aktuálně je přihlášeno 196 účastníků + 18 účastníků na doprovodný OPEN turnaj. Celkem se tak bude hrát 7 samostatných turnajů a to v kategoriích H10, H12, H14, D10, D12 a D14.

Do doprovodného turnaje je stále ještě možné se přihlásit prostřednictvím emailu ředitele turnaje MachMichal@seznam.cz

Všechny turnaje začínají společně v sobotu 11.9. v 8:15.  V sobotu se odehraje 6 kol a v neděli poslední 3 kola. Hrací tempo je rovněž jednotné, 2 x 20min. + 5s/tah.

Dle stávajících epidemiologických opatření platných pro sportovní akce bude možné sehrát turnaj bez roušek. Bohužel stále platí určitá omezení, a tak samotná šachová hra proběhne             bez diváků. 25 šachovnic bude přenášeno online.

Více informací o turnaji naleznete na webových stránkách ŠSČR: https://www.chess.cz/mistrovske-souteze/souteze-mladeze/mistrovstvi-cr-v-rapid-sachu/

Ubytování a celodenní strava je zajištěna přímo v hotelu Don Giovanni nebo v hotelu Iris (stadión Slavie).

Mistrovství pořádá z pověření Šachového svazu ČR spolek Šachová škola pat a mat se sídlem ve Mšeně.  Ředitelem akce je pan Michal Mach. Na regulérnost hry bude dohlížet hlavní rozhodčí Ing. Jaroslav Šmíd (FA), kterému budou asistovat Richard Sliva (R2), Michal Sliva (R2), Vít Doležal (R2) a Jakub Šulc (R3)

Roman Burda
předseda Šachové školy pat a mat

Online přenos