Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené mistrovství Čech mládeže do 8 let

Ve středu 15. listopadu 2017 bude v Hotelu Fit & Fun v Harrachově slavnostně zahájeno Mistrovství Čech mládeže do 10 let. V mistrovské kategorii chlapců do 10 let hrají hráči, kteří si postup museli vybojovat v předchozím mistrovství či v krajském přeboru. Účast děvčat je otevřená. Desítky hrají tempem 90 minut + 30 sekund na tah pro každého hráče. V sobotu dopoledne odstartuje Mistrovství Čech mládeže do 8 let 2017. Mistrovství Čech mládeže do 8 let je otevřené a budou v něm startovat i neregistrovaní a zahraniční hráči.

Pro hráče, kteří se do mistrovství neprobojovali či nesplňují podmínku věku, připravili pořadatelé FIT FUN OPEN. Osmičky a OPEN hrají tempem 20 minut + 10 sekund/tah pro každého hráče. Celkem je přihlášeno 148 hráčů a hráček, z toho 114 v mistrovských kategoriích. Největší nárůst zájmu jsme zaznamenali v kategorii osmiletých.

Pořadatelem Mistrovství Čech mládeže je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou. Všechny turnaje se uskuteční v prostorných sálech Hotelu Fit & Fun v Harrachově. Zde má také všech 300 účastníků zajištěno ubytování včetně stravování. Návštěvníci mohou také využít wellness centrum, fitness centrum a další atrakce.

Pro šachové příznivce, kteří se nemohou zúčastnit osobně, připravili pořadatelé on-line přenos z 12 šachovnic. A hlavní rozhodčí FA Peter Paleček bude průběžně aktualizovat na webu ŠSČR.

Mistrovství bude probíhat po dobu 5 dnů. Slavnostní zakončení je na programu v neděli 19. listopadu v 14:00. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky 2018. Mladí talenti mají tedy o co bojovat.

Ing. Zdeněk Fiala

Odkazy:
Výsledky HD10: http://chess-results.com/tnr312705.aspx?lan=5
Výsledky HD8: http://chess-results.com/tnr312615.aspx?lan=5
Online flash: http://online.chess.cz/MCech2017/online/online.htm
Online noflash: http://online.chess.cz/MCech2017/online/index.htm