Mezinárodní den šachu v areálu Rozhledny Frýdlant

Šachový klub Frýdlant, z.s. uspořádal v sobotu 18.7.2020 akci na oslavu Mezinárodního dne šachu. Akce se uskutečnila v areálu Rozhledny Frýdlant, s laskavým svolením Klubu českých turistů Frýdlant a za finanční podpory Šachového svazu České republiky.

Pro děti, mládež a dospělé byly připraveny tématické přednášky, soutěž v řešení taktických úloh, simultánka a bleskový turnaj.

Tématické přednášky i soutěž pro děti v řešení taktických úloh o sladké odměny zajišťoval mladý šachový trenér z Varnsdorfu Jakub Spyrka. Simultánka probíhala „tandemově“ tzn., že se v tazích střídal Tomáš Trejbal, předseda Šachového klubu Frýdlant, z.s. a Vojtěch Šic, předseda Komise rozhodčích Šachového svazu Libereckého kraje. Výsledek simultánky 5,5:0,5 remizoval Zdeněk Bidrman za vydatné podpory Varndorfských trenérů.

Po simultánce následoval bleskový turnaj odehraný tempem 2×5 minut. Turnaj vyhrál 13ti letý Jan Křelina (ELO 1678), naděje frýdlantského šachu ziskem 6 bodů ze 7 možných, na 2. místě skončil Petr Filip (ELO 1976) z oddílu TJ Lokomotiva Liberec ziskem 5 bodů a 3. místo obsadil Jan Šlechta (ELO 1770) z oddílu ŠK SLAVIA Liberec, z.s. 4,5 bodu. Turnaje se celkem zúčastnilo 12 hráčů.

Akce byla ukončena v 16:00 a na základě zpětné vazby od diváků, návštěvníků rozhledny a účastníků ji hodnotíme jako velmi zdařilou.

Na závěr bychom rádi poděkovali Šachovému svazu České republiky za finanční podporu z grantu na popularizaci šachu, p. Motyčkovi z Klubu českých turistů Frýdlant a pracovníkům obsluhy Rozhledny Frýdlant, kteří se o nás po celou dobu akce příkladně starali.

FotogalerieZDE

Za Šk Frýdlant, z.s.

Tomáš Trejbal – předseda