Městská školní šachová liga v Lysé má zelenou

Městská školní liga je určena pro všechny děti základních škol z Lysé nad Labem do věku 15 let. Mladí šachisté si zde ověří své nové schopnosti získané v nepovinném předmětu nebo v některém z tréninkových kroužků v Lysé nad Labem. V rámci projektu Šachy do škol pořádá Městskou školní ligu  firma  Misan s.r.o.  ve školním klubu Základní školy J. A. Komenského, v Domově na zámku a v zasedací místnosti firmy. Děti tak poznají jiná prostředí a potěší lidi kolem. Inspirací pro nás byla známá Beskydské šachové školy, kde má Městská liga svoji dlouholetou tradici.

Jak naše turnaje fungují? Hráči jsou rozděleni podle výsledků Místního školního kola šachu do jednotlivých lig. Extraligu a první ligu tvoří skupiny 4 dětí a hrají na 25 minut se zapisováním, ostatní ligy mají 5-6 hráčů a hrají na 15 minut bez zápisu partie. První dva ze skupiny postupuji o ligu výše. Body za umístění v jednotlivých turnajích se eviduji a každému účastníkovi se započítá 5 nejlepších výsledků ze 7 turnajů. Své body si každý malý šachista přečte na školní nástěnce a rodiče na webových stránkách školy. Pokud se na turnaj dostaví šachista poprvé, dostane nasazovací divokou kartu.

Všechny děti hrají v zelených tričkách sponzorů s podporou plyšáků Mokošáků. a nejlepší obdrží drobné ceny. Městská školní šachová liga se hraje pod záštitou Města Lysá nad Labem a podporou ŠSČR. O atmosféru dětských turnajů v Lysé nad Labem v rámci projektu Šachy do škol se zajímá regionální televize i tisk.

Miloš Havlena

Propozice Městské ligy

Fotogalerie: 1. kolo, 2. kolo, 3. kolo