ME mládeže v rapidu a blesku

Aktualizováno – V rumunském Oradeu od 31. 7. do 5. 8. probíhalo mistrovství Evropy mládeže v rapid šachu a bleskovém šachu.

Na mládežnická mistrovství ve zrychlených tempech hry ŠSČR své reprezentanty nevysílá – převládající názor trenérů je takový, že talentům více prospívají soutěže hrané vážným tempem. Nicméně, soutěže v Rumunsku se letos účastnili sourozenci Dayovi z pražského Unichessu.

A dařilo se jim velmi dobře, v turnaji v rapidu obsadil Tobiáš Day pěkné 7. místo v kategorii chlapců do deseti let. V bleskovém šachu skončil dokonce 4. Gratulujeme!

Odkaz na výsledky – rapidblesk.

Jeho sestra Olivia Sophia Day obsadila v kategorii osmiletých děvčat 10. místo: Odkaz na výsledkyV blesku se kategorie do 8 let nehrála, v kategorii do 10 let naše zástupkyně skončila na 24. místě.