Karolína Pilsová mistryní ČR žen 2021

9. kolo

Ani v posledním kole ženy neztratily bojovnost a všechny partie skončily resultativně. Pilsová Karolína porazila Sikorovou Olgu, a tak si bez ohledu na ostatní výsledky zajistila první místo. Souboj o zbylé medaile probíhal na dálku. Kaňáková Natálie porazila Petrovou Kristýnu, kterou tím odsunula na čtvrté místo. V další partii o medaili byla úspěšnější Němcová Karin, která porazila Novosadovou Kristýnu a zajistila si tak stříbrnou medaili. V posledním souboji Miturová Magda porazila Laurincovou Kristýnu a získala tak bronzovou medaili. Poslední se dohrávala partie Kulovaná Eva – Richterová Nataša, v ní byla úspěšnější vůdkyně černých figur.
Mistryní pro rok 2021 se tak stává WGM Pilsová Karolína. Stříbrnou medaili získala Němcová Karin a bronz patří Miturové Magdaléně.
Hráčkám patří poděkování za férovou a bojovnou hru, rozhodčím za výbornou práci a penzionu Křivý pes za zajištění výborného ubytování a podmínek pro hru.

Medailistky letošního MČR žen (foto: galerie pořadatele)

Účastnice MČR žen 2021 (foto: galerie pořadatele)

———

8. kolo

Je vidět, že šampionát jde do finiše. V přímém souboji o první Pilsová Karolína porazila Miturovou Magdu a tak se na něm osamostatnila s půlbodovým náskokem nad Petrovou Kristýnou, která dnes porazila Sikorovou Olgu. Na třetí místo se probojovala výhrou Novosadová Kristýna, která udolala Kaňákovou Natálii a stejný bodový zisk má i Němcová Karin po výhře na Richterovou Natašou. V poslední partii tohoto kola vyhrála Kulovaná Eva nad Laurincovou Kristýnou. Tyto výsledky znamenají, že zítra nás čeká spousta pěkných soubojů o medailové umístění. Tak nezapomeňte sledovat online přenos.

———

7. kolo

MČR žen se přehouplo do své poslední třetiny. A i toto kolo skončilo už skoro tradičními třemi resultáty a dvěma remízami. V souboji nejmladších hráček porazila Laurincová Kristýna Němcovou Karin. V souboji Sikorová Olga s Novosadovou Kristýnou vyhrála prvně jmenovaná. Naopak černými zvítězila Richterová Nataša nad Kaňákovou Natálií. Ve vzdáleném souboji o první místo remizovala Petrová Kristýna s Pilsovou Karolínou a Kulovaná Eva s Miturovou Magdalénou. Takže přímý souboj o první místo nás čeká zítra.

———

6. kolo

Šesté kolo přineslo změnu na prvním místě. Miturová Magdaléna poráží Němcovou Karin a tímto ji střídá na prvním místě. Stejný počet bodů má i Pilsová Karolína, která remizovala s Kulovanou Evou. Richterová Nataša porazila Sikorovou Olgu Zbylé dvě partie Laurincová Kristýna – Kaňáková Natálie a Novosadová Kristýna – Petrová Kristýna skončily remízou.

Fotogalerie

———

5. kolo

Boj o první místo v turnaji pokračuje. Pilsová Karolína v dnešním souboji s Novosadovou Kristýnou remizovala a tak se na ní bodově dotáhla Němcová Karin, která porazila Kulovanou Evu. Na bronzovou příčku se vyšvihla Miturová Magda, která porazila Kaňákovou Natálii. První výhru v turnaji si připsala Kristýna Laurincová, která porazila Olgu Sikorovou. Partie Petrová Kristýna – Richterová Nataša skončila remízou.

———

4. kolo

V dnešním souboji o první místo mezi Pilsovou Karolínou a Němcovou Karin došlo k dělbě bodů. Díky tomu Pilsová Karolína nadále drží první místo, ale na Němcovou Karin se bodově dotáhly svými výhrami Kaňáková Natálie nad Kulovanou Evou, Petrová Kristýna nad Laurincovou Kristýnou a Novosadová Kristýna nad Richterovou Natašou. Poslední partie mezi Sikorovou Olgou a Miturovou Magdou skončila remízou.

———

3. kolo

I třetí den přinesl tradiční dvě remízy. A to ve Frýdeckomísteckém souboji, kdy remizovala Novosadová Kristýna s Laurincovou Kristýnou a Petrová Kristýna s Miturovou Magdalénou. Zbylé partie už však skončili rezultátem. Němcová Karin poprvé prohrála a to s Kaňákovou Natálií. Kulovaná Eva porazila černými Sikorovou Olgu a stejně tak Pilsová Karolína Richterovou Natašu. Pilsová Karolína se touto výhrou dostala do čela tabulky před Němcovou Karin. O třetí místo se aktuálně uchází hned šestice žen. Ale stále jsme na začátku turnaje.

———

2. kolo

Ani v druhém kole nechyběla ženám bojovnost. Druhou výhru v turnaji si připisuje Němcová Karin, která porazila Sikorovou Olgu a aktuálně drží samostatné první místo. Po včerejší prohře si dnes spravila chuť Petrová Kristýna, která porazila Kulovanou Evu. V nejdelší partii kola porazila Richterová Nataša Laurincovou Kristýnu. Zbylé dvě partie Pilsová Karolína s Kaňákovou Natálií a Miturová Magdaléna s Novosadovou Kristýnou skončily remízou.

———-

1. kolo

Dnes 11. září 2021 bylo slavnostně odstartováno MČR žen 2021. Na slavnostní zahájení dorazil i reprezentační trenér GM Polák Tomáš.

Ze začátku to vypadalo na samé resultativní výsledky. Nejprve Pilsová Karolína porazila juniorskou mistryni Laurincovou Kristýnu. Hned vzápětí dovedla svou partii k vítězství Sikorová Olga nad Natálii Kaňákovou. Následně došlo k prvnímu překvapivému výsledku tohoto turnaje, kdy vyhrála Němcová Karin nad úřadující ženskou mistryní Petrovou Kristýnou. Poslední dvě partie mezi Richterovou Natašou s Miturovou Magdalénou a Novosadové Kristýny s Kulovanou Evou nakonec po více než pětihodinovém souboji skončily remízou.

Fotografie z prvního i dalších dnů bude možné shlédnout ve fotogalerii Beskydské šachové školy: https://bssfm1925.rajce.idnes.cz/

———-

V termínu 11. – 19. září zavítají nejlepší české hráčky do Frýdku-Místku proto, aby v penzionu U Křivého psa odehrály Mistrovství České republiky žen 2021.

Bude se hrát na devět kol systém každá s každou a tempem devadesát minut na prvních čtyřicet tahů, třicetiminutovou dohrávkou a bonusem třicet sekund na tah. Budou se zároveň uplatňovat Sofijská pravidla – hráčky se nesmí domluvit na remíze před dokončením třicátého tahu.

Slavnostní zahájení proběhne v místě konání 11. září v 15.00 h a hned po něm bude následovat první kolo. Všechna další kola budou začínat taktéž v 15.00 h vyjma posledního, které začne 19. září v 9.00 h a po jeho dohrání proběhne slavnostní vyhlášení.

Účast v turnaji potvrdily tyto hráčky:  aktuální mistryně ČR – WGM Petrová Kristýna, WGM Olšarová Karolína, WIM Richterová Nataša, WGM Sikorová Olga, WIM Miturová Magdaléna, WGM Kulovaná Eva, WIM Novosadová Kristýna, WIM Kaňáková Natálie, WFM Laurincová Kristýna, Němcová Karin tedy většina aktivně hrajících žen z první patnáctky, což zajišťuje velmi zajímavé souboje.

Turnaj bude možné sledovat online na stránkách Šachového svazu České republiky, ale rádi uvidíme i diváky v hracím sále v prvním patře penzionu U Křivého psa.

Další informace je možné najít v propozicích. Online přenos partií bude probíhat zde a pohled do hracího sálu bude možné sledovat na youtube kanále Beskydské šachové školy.