Karolína Olšarová vítězkou MČR žen

Karolína Olšarová se stala mistryní České republiky žen v šachu pro rok 2019. Po skvělém výkonu během celého turnaje získala 7 bodů z 9 partií. V uzavřeném turnaji pro 10 hráček, který se konal v Praze na Vinohradech, vybojovala stříbrnou medaili Magdaléna Miturová. Bronz si odvezla Kristýna Petrová.

Pro Karolínu Olšarovou se jednalo o velmi povedený turnaj, k jeho průběhu řekla: „Jsem moc ráda. Je to pro mě druhý titul mistryně republiky, ten první jsem získala v roce 2011. Na začátku turnaje se mi moc nevedlo, ale postupně se to zlepšovalo. Ženský přebor beru vždy vážně.“

O titulu se rozhodlo až v posledním kole, kdy Olšarová přehrála Miturovou. O bronzové medaili rozhodla remíza mezi Kristýnou Petrovou a Evou Kulovanou. Právě tato partie končila jako poslední během celého mistrovství, Petrové se podařilo ubránit remízu v dlouhé věžové koncovce a tím i udržet třetí místo.

Závěrečné výsledky: http://chess-results.com/tnr448560.aspx?lan=5&art=1

______________________________

Na sobotu 22. 6. a neděli 23. 6. chystají organizátoři MČR žen v Praze komentovaný online přenos. Sledovat ho budete moci buď v místě konání turnaje (Římská 20, Vinohrady, Praha) nebo na YouTube kanálu ŠSČR (zde). V sobotu se bude hrát od 13 hodin, v neděli už od 11 hodin. Komentovat bude GM Martin Petr.

Průběžné výsledky turnaje: chess-results

Přímý přenos:

 

(pohled do hracího sálu)

________________________________

Od soboty 15. června do neděle 23. června 2019 bude v centru Prahy na Vinohradech probíhat mistrovství České republiky žen v šachu, pořádané jako uzavřený turnaj pro 10 hráček.

Více informací najdete v propozicích turnaje. Svoji účast potvrdily:

  1. Olga Sikorová
  2. Karolína Olšarová
  3. Tereza Rodshtein
  4. Kristýna Petrová
  5. Kristýna Novosadová
  6. Magdaléna Miturová
  7. Eva Kulovaná
  8. Natálie Kaňáková
  9. Nela Pýchová
  10. Kristýna Laurincová

Hrají všechny hráčky od 2. do 9. místa aktuálního českého žebříčku, takže nás čeká velmi kvalitní MČR!

Slavnostní zahájení proběhne 15. června 2019 od 14:30 na adrese Římská 20, Praha 2-Vinohrady.

Přijďte se podívat!

Stránky organizátorů
Výsledky
Online přenos (chess24)
Online přenos (Flash)