MČR v rapidu neslyšících 2020

V sobotu 20. září 2020 se konalo MČR neslyšících v šachu – rapidu v Brně. Této soutěže se zúčastnilo 10 hráčů, 2 z I.PSKN, 1 z SSK Vítkovice a zbylých 7 hráčů z SKN Brno.

Hned více než polovinu tabulky obsadili hráči, kteří hrají nebo hráli závodně mezi slyšícími, trhákem byla startovní jednička Milan Orság, který se nedávno umístil na krásném 6. místě na mistrovství ČR v šachu mužů 2020 v Plzni, pak další neslyšící reprezentanti ČR – Jiří  Stoklasa, mezi brňáky Tomáš Petráň a Martin Paulík, pak Jiří Císař z Prahy. Nejen oni, ale turnaje se také zúčastnil mladý a nadějný hráč Patrik Vindiš, který se teprve loni zaregistroval do sportovního klubu neslyšících a který také nějakou dobu trénuje šachy mezi slyšícími.

Vzhledem k menší účasti se hrálo systémem každý s každým na 2×15 minut. Mistrem ČR neslyšících v rapidu pro rok 2020 podle papírových předpokladů se stal Milan Orság z I.PSKN Praha, stříbro bral Martin Paulík a bronz zůstal Tomášovi Petráňovi, oba z SKN Brno. Další a zároveň poslední šachovou akcí pro neslyšící bude MČR neslyšících v blesku, které se bude konat 17. října v Českých Budějovicích.

Martin Paulík
jednatel ČSNS STK – šachy