MČR v online bleskovém šachu bude přenášeno Českou televizí

Aktualizováno 25.4.:

Vážení šachoví přátelé,

již dnes od 18:00 se odehraje MČR v online bleskovém šachu. Startovní listina k dnešnímu dni čítá 403 účastníků. Níže  přinášíme divákům MČR v online bleskovém šachu nové informace.

S radostí si dovolujeme Vám oznámit, že oficiální stream ŠSČR s velmistrem Martinem Petrem bude online přenášet Česká televize. Tento stream můžete sledovat na webu ČT Sport nebo v iVysílání.

Mimo tento oficiální stream ŠSČR jsme již obdrželi několik informací o dalších streamech, jejich odkazy Vám přinášíme níže:

Stanislav Stárek

Chessrulez

Petr Hollan

___

Aktualizováno 23.4.:

Vážení šachoví přátelé,

startovní listina MČR v online bleskovém šachu čítá již přes 300 přihlášených hráčů! Do dnešní půlnoci je možné se ještě přihlásit, veškeré informace i s nově rozšířeným cenovým fondem naleznete ZDE.

Těšíme se na Vaši účast!

___

Aktualizováno 17.4.:

Vážení šachoví přátelé,

pomaličku, ale jistě se nám zaplňuje startovní listina MČR v online bleskovém šachu, které se bude konat v sobotu 25.4.2020 na serveru chess.com od 18:00.

Průběžnou startovní listinu můžete sledovat na webové stránce chess-results.

Do začátku turnaje zbývá stále osm dní, již nyní je však pokořena první stovka přihlášených účastníků! Mezi přihlášenými je i nejlepší český hráč současnosti, velmistr David Navara. Přáli jste si někdy zahrát si s nejlepším českým šachistou? Nyní máte jedinečnou příležitost. 🙂

Máme pro Vás přichystané také překvapení, nově bude vyhodnocena kategorie nejlepší šachové páry! 🙂

Nejlepší tři manželské páry vyhrají ubytovací voucher pro dvě osoby na dvě noci v hotelu společnosti EA Hotels.
Je jen na vás, zda si vyberete hotel v Praze či Hradci Králové.

Jestliže jste nemanželský pár, nezoufejte, o tyto hodnotné ceny můžete soutěžit také. Musíte však požádat v přihlášce emailem o výjimku, o které posléze rozhodne pořadatel. Neváhejte tedy a zúčastněte se i se svojí drahou polovičkou. A pokud šachy hrát neumí, nevadí. Nyní je ideální čas, aby se je hrát naučila. 🙂

Těšíme se na Vaši účast.
___

Aktualizováno 13.4.:

Předběžná startovní listina: zde

Klub na chess.com – MČR v online bleskovém šachu: zde

Hráči bez registrace v ŠSČR můžou zažádat o divokou kartu přes email pro přihlášky uvedený v rozpisu turnaje zde.

___

12.4.2020

V ČR v těchto dnech trvá nouzový stav, takže se bohužel nemůžeme potkat za šachovnicí.

Ale můžeme se potkat online! Šachy tím mají mezi ostatními sporty velkou výhodu. Zvu Vás k otevřenému Mistrovství České republiky v online bleskovém šachu, které proběhne v sobotu 25. dubna na serveru chess.com od 18 hodin. Rozpis se všemi detaily turnaje najdete ke stažení ZDE.

Celková hodnota cenového fondu převyšuje 50 tisíc Kč. Chtěl bych poděkovat autorovi nápadu uspořádat online MČR, Vojtěchu Plátovi, za zajištění sponzorů turnaje. Věřím, že se v hojném počtu setkáme u online šachovnic. 🙂

Tento článek budeme aktualizovat o průběžnou startovní listinu a také o přímý odkaz na turnaj, jak je uvedené v rozpisu turnaje.

Martin Petr, předseda ŠSČR