MČR družstev mladších žáků zahajuje zítra v pražském hotelu Don Giovanni

Po opakovaném koronavirovém rozvolnění se o nadcházejícím víkendu 11.-13.6. podaří uspořádat dlouho plánované MČR družstev mladších žáků. Hostitelem akce bude hotel Don Giovanni, který své reprezentativní prostory nabídl nejen ke hře, ale i k ubytování a stravování.

Startovní pole je omezeno počtem 28 družstev ze všech krajů ČR.  Kraje dostaly letos možnost družstva nominovat, protože měly velmi málo termínů na sehrání krajských přeborů.

Mistrovství se hraje na 9 kol, rapidovým tempem.  V pátek se uskuteční 1. a 2.kolo, v sobotu 3.-7.kolo a v neděli bude turnaj zakončen 8. a 9. kolem.

Příjemnou změnou pro účastníky je možnost sehrát turnaj bez roušek, neboť nová pravidla pro sportovní akce toto připouští. Bohužel stále platí početní omezení, a tak samotná šachová hra proběhne bez diváků.

Více informací o turnaji naleznete na webových stránkách ŠSČR: https://www.chess.cz/mistrovske-souteze/souteze-mladeze/mcr-druzstev-ml-zaku/

Mistrovství pořádá z pověření Šachového svazu ČR spolek Šachová škola pat a mat se sídlem ve Mšeně.  Ředitelem akce je zkušený pořadatel pan Michal Mach.

Roman Burda
předseda Šachové školy pat a mat

Stránka soutěže

Online přenos – zápasy 1 – 3
Online přenos – zápasy 4 – 6