Komuniké ze 152. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY

Ke své 152. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 27. dubna.

V jejím úvodu předseda ŠSČR Martin Petr informoval, že snahy celého sportovního prostředí v rozvolňování protiepidemických opatření v oblasti sportu prozatím nebyly příliš úspěšné. S nástupem nového ministra zdravotnictví se narychlo změnila již schválená možnost setkávání 20 lidí venku a 10 lidí uvnitř. Jednání dál pokračují.

V sobotu 17. dubna proběhl 2. ročník Betsys otevřeného MČR v online bleskovém šachu. Přihlásilo se 400 hráčů a hráček, zvítězil David Navara. Stejně jako v loňském roce Česká televize vysílala MČR přímým přenosem na webu / HbbTV. Pořad si můžete zpětně pustit zde. O turnaji se zmínila i další média, například Lidové noviny, Radiožurnál, sport.cz nebo novinky.cz.

Novým předsedou Komise rozhodčích se stal Jan Sikora, který Výkonnému výboru stručně představil nejbližší plány. Výzvou bude nový hybridní šach, kde mají hráči kromě obrazovky i šachovnici a na jejich hraní dohlíží rozhodčí. Poprvé se takto v ČR bude hrát květnový Mitropa Cup. V plánu je překlad pravidel FIDE pro online a hybridní šach.

Michal Konopka jako manažer reprezentace informoval o organizaci květnových akcí, hybridní šach je pro členy reprezentace vítanou možností opět si zahrát šachy. Komise pro práci s talenty připravila projekt Individuálních smluv, ve kterém ŠSČR vybraným talentům poskytne širší podporu než jen v rámci Individuálních tréninků (např. na účast na turnajích nebo technické vybavení).

Komise mládeže jedná se státními orgány o možnosti uskutečnění MČR do 8 let (15. – 16. 5. v Nových Hradech). V řešení jsou také změny termínového kalendáře akcí naplánovaných na květen a červen, které, bohužel, budou vzhledem k trvajícím protiepidemickým opatřením nevyhnutelné. STK ŠSČR vyhodnocuje anketu o systému dvojkol v 1. a 2. ligách. Výsledek bude projednávat rozšířená schůze STK, která se bude konat 16. května.

Ze zprávy Organizační komise vyplývá, že k 22. 4. prošlo aktualizací údajů 19.262 členů. To je dobrá zpráva, pokles v počtu členů ŠSČR vzhledem k epidemii se zdá být velmi malý. Klíčové je ovšem brzké rozběhnutí soutěží, aby se členové stali aktivními a šachový život nezanikl.

Výkonný výbor se k další schůzi sejde 24. – 25. května.

Zápis ze 152. schůze VV ŠSČR

Přílohy: