Komuniké ze 146. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY

Ke své 146. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 15. září ve Zlíně.

Předseda ŠSČR Martin Petr informoval o schůzce předsedů sportovních svazů s předsedou Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou. Dotační programy na rok 2021 (např. včetně programu Můj klub) by měly být vypsány již během září, max. října. Tématem schůzky byla také situace s příjezdem zahraničních sportovců do ČR, podrobný manuál vydala Národní sportovní agentura zde.

Ve Zlíně v těchto dnech probíhá mezinárodní zápas ČR – Polsko, navštívil jej i viceprezident FIDE Łukasz Turlej. Zrušeny byly všechny mezinárodní akce ECU a FIDE, které se do konce roku 2020 měly hrát za šachovnicí. Jedinou výjimkou je prosincové ME v rapidu a blesku, které by se mělo konat v Katowicích. Formát turnaje ale není ještě vyjasněn.

Hospodář ŠSČR Rostislav Svoboda informoval o vývoji hospodaření ŠSČR v roce 2020, probíhá intenzivní komunikace s MŠMT ohledně možností změn rozpočtů dotačních programů.

Michal Konopka za reprezentační úsek informoval o uskutečněných MČR žen a MČR mužů. Výkonný výbor ŠSČR projednal témata z MČR mužů (dresscode a kontumaci z posledního kola) a schválil záměr vytvořit novou Etickou komisi.

Projekt Šachy do škol nebude mít letos jednoduchou situaci, protože na řadě škol není možné kroužek otevřít. Přesto se projekt rozvíjí – v nabídce pro školy budou nové cvičebnice a v přípravě je šachová soutěž v rámci Olympijského víceboje ČOV.

Trenérská komise plánuje semináře pro doškolení trenérů, odkaz zde. Finišuje školení trenérů 1. třídy a probíhá školení 2. tříd. Na doporučení komise schválil VV ŠSČR podporu projektu Šachopedie, který připravuje Martin Beil se svými spolupracovníky.

Komise pro marketing a komunikaci připravuje šachovou prezentaci na několika akcích během podzimu. ŠSČR se účastní festivalu Praha Září, 26. 9. vyjede ve Zlíně šachový trolejbus, 28. 9. budou šachy prezentovány na festivalu HraváOva, pracujeme na uskutečnění 3. ročníku Šachové šaliny v Brně.

Sekretariát ŠSČR pracuje na přípravě letošního MČR v bleskovém šachu, které se uskuteční v sobotu 28. listopadu v brněnském Hotelu Voroněž.

VV ŠSČR se sejde k pracovní online schůzce v pondělí 5. října v 15:00 a k řádné 147. schůzi ve středu 21. 10. od 13:30 v Praze.

Zápis ze 146. schůze VV ŠSČR

Přílohy: