Komuniké ze 145. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY

Ke své 145. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 28. července v Pardubicích v hotelu Labe.

Předseda ŠSČR Martin Petr informoval, že Národní sportovní agentura, která od MŠMT přebírá kompletní agendu dotací do sportovního prostředí, vypsala dotační program Covid-Sport, odkaz zde. Na zmírnění finančních následků epidemie ve sportovním prostředí (např. na zrušené akce) je v něm alokována 1 miliarda Kč. NSA v současné době připravuje dotační programy na rok 2020. Základní programy, ze kterých je financován ŠSČR, jsou plánovány obdobně jako v minulých letech, kdy byly pod gescí MŠMT.

FIDE připravila online šachovou olympiádu. Bohužel, termín nejlepší divize i finále koliduje s MČR v Plzni. MČR letos hraje kompletní špička mužů i junioři, takže po společné diskuzi vedoucích reprezentačních úseků a hráčů nebyl na online olympiádu nominován český tým. FIDE jsme o termínové kolizi informovali. Odloženy byly všechny mezinárodní akce FIDE pro rok 2020. Z akcí ECU jsou stále v plánu Evropský klubový pohár a turnaje ME mužů a žen, nicméně není jisté, zda akce skutečně proběhnou.

Hostem zasedání Výkonného výboru byl kapitán ženské reprezentace Tomáš Polák, který informoval o proběhlém reprezentačním soustředění a představil myšlenku ženské/dorostenecké šachovnice v extralize. Michal Konopka v rámci zprávy reprezentačního úseku informoval o chystaném mezinárodním zápase s Polskem a vývoji MČR mužů a žen.

Komise mládeže společně s pořadateli zajistila závěrečné srazy Extraligy mládeže a 1. lig družstev mládeže. Realizace byla náročnější a byla třeba zvýšená zodpovědnost pořadatelů. Soutěže byly řádně dohrány. KM také schválila Rozpis soutěží družstev mládeže 2020/2021 a vydala seznam oprávněných účastníků.

Trenérská komise pokračuje v organizaci školení trenérů 2. třídy, které dostalo novou akreditaci od MŠMT. Účast na jednotlivých víkendových soustředěních je vysoká. Proběhlo také reprezentační soustředění mládeže ve Zruči nad Sázavou, ještě letos proběhnou doškolovací semináře a v některých krajích školení trenérů 3. třídy. Komise pro marketing a komunikaci nechala vyrobit novou prezentační stěnu, která bude využívána na svazových akcích – k přenosům a rozhovorům.

STK ŠSČR informovala o dohrávkách 1. a 2. ligy. Až na jedinou výjimku 95 družstev soutěž dohrálo a ani počet neobsazených šachovnic se nevymykal počtu v předchozích ročnících. Všem družstvům patří poděkování za maximálně sportovní přístup. Příprava nové sezóny je v plném proudu, Sportovní kalendář 2020/2021 najdete zde. Byl stanoven náhradní termín MČR žen v rapidu, které by mělo proběhnout ve Znojmě v sobotu 3. 10. Sekretariát uspěl s žádostí o investiční dotaci MŠMT, zakoupeno bude 50 online šachovnic s příslušenstvím.

VV ŠSČR se sejde k pracovní online schůzce v úterý 1. září, termín řádné 146. schůze VV bude následně stanoven.

Zápis ze 145. schůze VV ŠSČR

Přílohy: