Komuniké ze 138. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY – Ke své 138. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 1. října v Praze na Strahově.

V jejím úvodu předseda ŠSČR Viktor Novotný informoval o novinkách z ECU a FIDE. Nedávná schůze Presidential Board FIDE se mimo jiné věnovala případu I. Rausise a žádosti ŠSČR o jeho vyloučení z CZE federace. Čeká se na výsledek vyšetření případu Etickou komisí FIDE. Na říjnové schůzi ECU v Batumi se bude rozhodovat o českých nabídkách na pořádání ME mládežnických družstev 2021, ME žen 2021 a ME mládeže 2022.

Vedoucí reprezentačního úseku Michal Konopka podal zprávu o soustředěních mužské a ženské reprezentace a o proběhlých či blížících se reprezentačních akcích – ME seniorských týmů, MS seniorů, ME v rapidu a bleskovém šachu a ME družstev v Batumi. Uzavřena je nominace českých hráčů na druhý ročník Pražského šachového festivalu 2020, s pořadatelem P. Boleslavem probíhají jednání o uzavření smlouvy. V Blansku proběhl uzavřený turnaj Chess Masters 2019, poděkování patří panu Vlastimilu Chládkovi za podporu akce.

Manažer reprezentace mládeže Petr Pisk informoval o mládežnickém soustředění, které na konci září proběhlo pod vedením Sergeje Movsesjana. Uskutečnily se také soustředění Scouting pro děti ve věku 8-12 let, v české a moravské části projektu. Zpětné vazby rodičů i dětí jsou pozitivní.

Zdeněk Fiala přednesl zprávu komise mládeže, první víkend mládežnických soutěží družstev proběhne už 5. – 6. října. Manažerka Šachů do škol Venuše Souralová informovala o zapojení šachů do projektu Olympijského víceboje, propagační video bylo natočeno s akademickým mistrem světa Tadeášem Kriebelem a Natálií Kaňákovou. Více v článku.

Trenérská komise připravuje seminář pro trenéry druhých a vyšších tříd, který proběhne v neděli 27. října při MMaS mládeže v Koutech nad Desnou. Přednáší Radek Hanuš, certifikovaný lektor ČOV, David Kaňovský a Antonín Ambrož. Komise pro marketing a komunikaci připravuje na 25. 10. druhý ročník šachové šaliny. Veřejnost srdečně zveme. Na náměstí Svobody v centru Brna bude šachový stánek, v budově Dopravního podniku proběhne simultánka s GM Polákem.

Jan Malec jako předseda STK informoval o vyhodnocených a připravovaných konkurzech na mistrovské soutěže. MČR mužů 2020 se bude hrát v Plzni. Zahajují ligové soutěže a byl zahájen seriál Grand Prix ČR v rapid šachu prvními dvěma turnaji. Sekretariát ŠSČR se mimo jiné věnuje organizaci české výpravy na dvě mistrovství světa v Indii, MS do 14-18 let a MS do 20 let.

Příští schůze VV ŠSČR proběhne v úterý 19. listopadu v Praze na Strahově.

Zápis ze 138. schůze VV ŠSČR

Přílohy: