Komuniké ze 130. schůze VV ŠSČR

Aktualizováno o přílohy.

Ke své 130. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 4. prosince v Praze na Strahově.

V jejím úvodu předseda ŠSČR Viktor Novotný informoval o vypsaných dotačních programech MŠMT – Organizace sportu, REPRE a TALENT. Mezinárodním organizacím FIDE a ECU jsme nabídli rekordní počet zástupců ŠSČR do komisí a čekáme na výsledky jednání o obsazení těchto komisí.

Hospodář Rostislav Svoboda na schůzi VV informoval o vývoji hospodaření k 28. 11. 2018 a plánovaném vyúčtování dotací MŠMT. Připravil také první návrh rozpočtu na rok 2019, který počítá s mírným poklesem příjmů od MŠMT a navýšením výdajů na rozvojové projekty. Hospodář také vyjednal rozšíření spolupráce ŠSČR s Galerií Dolmen.

Vítězem výběrového řízení na pozici manažera (šéftrenéra) reprezentace mládeže se stal Petr Pisk, který by měl od 1. ledna v této funkci nahradit Marka Vokáče. Výkonný výbor Marku Vokáčovi poděkoval za jeho práci. Vedoucí úseku reprezentace Michal Konopka zhodnotil rok 2018 z pohledu reprezentace mužů i žen. Představil také některé vize nového kapitána mužské reprezentace Zbyňka Hráčka. Na ME v rapidu a bleskovém šachu v makedonském Skopje (5. -9. prosinec 2018) pojedou naši dva nejlepší hráči David Navara a Viktor Láznička, aktuální přeborník v rapid šachu Jiří Štoček a aktuální přeborník v bleskovém šachu Miloš Jirovský.

Členové výkonného výboru měli také příležitost během jednání osobně pogratulovat čerstvému mistrovi světa seniorů! Vlastimil Jansa na strahovský sekretariát přivezl pohár pro vítěze.

(Vlastimil Jansa s pohárem pro vítěze MS seniorů)

Výkonný výbor také popřál všechno nejlepší Marku Vokáčovi a předal mu dary k 60. narozeninám, které oslaví 6. prosince.

Komise mládeže vyhodnotila Projekt podpory kroužků 2018. Podmínky projektu splnilo 2 816 hráčů ze 162 oddílů. Částka pro 1. úroveň je 7 388 Kč, pro 2. úroveň 14 776 Kč a pro 3. úroveň 22 164 Kč. Komise už také připravila Projekt podpory kroužků 2019. Jan Malec za STK informoval o výsledcích konkurzů na pořadatele MČR mužů 2019, které se bude hrát v Ostravě, a MČR žen 2019, které proběhne v Praze.

Trenérská komise představila chystané semináře trenérů a přepracování metodických materiálů k věžovým koncovkám. Komise pro marketing a komunikaci vyjádřila velkou spokojenost se zájmem médií o londýnský zápas o titul mistra světa v šachu. Sekretariát ŠSČR v Praze byl zútulněn a všichni členové jsou na sekretariátu vítáni.

Příprava tradičního a otevřeného Mistrovství ČR v bleskovém šachu je v plném proudu, mezi přihlášenými je už více než 150 hráčů včetně Davida Navary a Viktora Lázničky. Hrát se bude 22. prosince v Praze, v Kongresovém centru na Vyšehradě. 131. schůze VV ŠSČR se uskuteční v úterý 15. ledna v Praze na Strahově.

Zápis ze 130. schůze VV ŠSČR

Přílohy: