Komuniké ze 128. schůze VV ŠSČR

Ke své 128. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 11. září v Praze na Strahově.

V jejím úvodu předseda ŠSČR Viktor Novotný informoval o vývoji politické situace ve FIDE a MŠMT. Do vznikajícího rejstříku sportovců ŠSČR úspěšně zaslal seznam svých oddílů. V říjnu startuje druhý ročník studia sportovní diplomacie, které je po olympijských festivalech (dříve parcích) dalším projektem ČOV, kterým inspirujeme celý svět. Z ŠSČR byla ke studiu přijata předsedkyně KR J. Prokopová, které budeme držet pěsti.

Michal Konopka za úsek reprezentace informoval o proběhlých reprezentačních soustředěních mužů a žen. Organizačně zajištěná je Šachová olympiáda v gruzínském Batumi, kam naše týmy odcestují 22. září. V letošním roce máme už dva laureáty motivačních cen – Karin Němcová a Anna Marie Koubová překročily hranici 2100 ELO před dovršením 16 let a VV ŠSČR jim schválil vyplacení ceny 30.000 Kč.

Manažer reprezentace mládeže Marek Vokáč informoval o organizačním zajištění mládežnických akcí ve zbytku roku 2018. Z diskuze vyplynulo, že současná smlouva bude Marku Vokáčovi prodloužena do konce roku, zároveň bude vypsán konkurz na nového manažera mládežnické reprezentace, který by měl být vybrán do 15. listopadu.

Antonín Ambrož za trenérskou komisi informoval o začínajícím školení trenérů 1. třídy ve spolupráci s FTVS UK, chystané konferenci trenérů a úspěšném online školení trenérů 4. třídy. Na půdě VV ŠSČR poprvé prezentovala svoji činnost nová manažerka projektu Šachy do škol Venuše Souralová, přičemž její podrobné zprávy o současném stavu projektů ŠdŠ a LearningChess byly kladně přijaty.

VV ŠSČR na návrh STK zvýšil dotace pro pořadatele mistrovských akcí v roce 2019, v nejbližší době budou připraveny konkurzy na pořádání MČR mužů a žen, finálového trojkola extraligy a dalších mistrovských akcí.

129. schůze VV ŠSČR se uskuteční v úterý 16. října v Praze na Strahově.

Zápis ze 128. schůze VV ŠSČR

Přílohy: