Komuniké ze 125. schůze VV ŠSČR

Ke své 125. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 24. dubna v Praze na Strahově.

V jejím úvodu předseda Viktor Novotný informoval o příznivých výsledcích dotačních programů MŠMT. V programu Organizace sportu 2018 by měl ŠSČR dostat o 140 tis. Kč navíc oproti loňsku, což v součtu s navýšením v programech REPRE a TALENT dává přebytek 1,3 milionu Kč. O využití těchto peněz bude Výkonný výbor jednat. Byl také schválen statut Komise reprezentačního úseku a zřízení nové Komise rodičů.

Do grantového řízení na popularizaci šachu se přihlásilo celkem 20 projektů s rozpočty více než 600 tisíc Kč. Podpořeno bylo 15 projektů celkovou částkou 93 tisíc Kč, viz přiložená Zpráva hodnotící komise 2018.

STK mimo jiné informovala o účastnické listině MČR 2018 žen 21. – 29. 6. v Českých Budějovicích, hrát by měly: Petrová, Worek, Miturová, Sikorová, Richterová, Pýchová, Kaňáková, Karin Němcová, Kořenová a Zpěváková. Schůze rozšířené STK se uskuteční v neděli 13. května v Havlíčkově Brodě v Hotelu Slunce.

Komise mládeže vypracovala konkurz na pozici Manažera projektu Šachy do škol. Uzávěrka přihlášek je 20. května. V rámci zprávy reprezentačního úseku byla řešena účast na ME žen a připravovaném Mitropa Cupu. Byly schváleny nové předpisy pro odměny mládežnických reprezentantů, listina talentů a zprávy z projektu Scouting 2018.

Trenérská komise informovala o fungujícím online školení trenérů 4. třídy, také o připravované konferenci trenérů, která se uskuteční v Praze na Strahově 12. května, a o školení trenérů 2. třídy, které proběhne v Praze ve Sportovní hale TJ Bohemians od 18. do 20. května.

Tradiční MČR v bleskovém šachu se letos bude hrát v sobotu 22. prosince. Ve zprávě sekretariátu pak mimo jiné najdete informaci, že na prezidentském výboru FIDE byly potvrzeny tituly GM pro Pavla Šimáčka a Thai Dai Van Nguyena, titul WGM pro Karolínu Olšarovou a titul WIM pro Kristýnu Novosadovou. Všem gratulujeme!

Ke své další schůzi se Výkonný výbor sejde v úterý 29. května.

Zápis ze 125. schůze VV ŠSČR

Přílohy: