Karel Handlíř v TOP 4 soutěže Díky, trenére!

Více než 700 trenérů z různých sportovních odvětví bylo nominováno do letošního ročníku soutěže Díky, trenére. Karel Handlíř z Krnova zaujal organizátory natolik, že postoupil až do finálové šestnáctky, se kterou natočili video-medailonek:

 

Následoval postup do TOP 8, tedy do finále, které se konalo v neděli 3. listopadu v Praze. Šachový svaz Karla Handlíře podpořil zafinancováním speciálního autobusu na cestu z Krnova do Prahy. A vyplatilo se. Jedinečné šachové představení za účasti více než 40 krnovských dětí a dospělých přineslo celkové 4. místo mezi sedmi stovkami trenérů. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci šachu mezi ostatními sporty!

Představení podpořil také Pražský šachový svaz, čtyři děti z PŠS ve svazových dresech v rámci představení sehráli simultánku pro Matějovi Jaššovi z Krnova. Jak ostatně můžete vidět ve videu na konci článku.

Vítězem letošního ročníku se stal hokejový trenér David Vinš z Vimperka, který nejlépe prošel nástrahami finálových disciplín. Poděkování si ovšem zaslouží všichni trenéři, protože drtivá většina z nich pracuje s dětmi ve svém volném čase bez nároku na adekvátní odměnu. Soutěž Díky, trenére je tak jednou z cest, jak jim vyjádřit úctu.

Soutěž měla pěkný mediální ohlas, v reportážích na následujících odkazech uvidíte i šachy:

Zprávičky na ČT Déčko

Stránky pořadatelů

Sport v regionech ČT

Reportáž bude také v dalším dílu pořadu V šachu. A na závěr sestřih finálového dne z pohledu šachového fanouška:

 

Finále soutěže Díky, trenére

Video-ohlédnutí za atmosférou finále soutěže Díky, trenére. 🙂 Děkujeme Karlu Handlířovi a Šachy Krnov za skvělou reprezentaci šachu! 👏👏👏

Zveřejnil(a) Šachový svaz České republiky dne Neděle 17. listopadu 2019