Je konání Vašeho oblíbeného turnaje ohroženo? Informace přímo od pořadatelů zde

Na tomto odkazu naleznete aktualizované informace ohledně konání, zrušení či odložení turnajů zaslané pořadateli akcí po dobu současné situace. Tyto informace budou aktualizovány pravidelně po obdržení nových zpráv od pořadatelů.10. 6. 2020

Vážení přátelé,
máme zde poslední ze slíbených aktualizací k Open FIDE turnaji „O pohár primátora města Prostějov„. Rozvolňování opatření proti koronaviru úspěšně pokračuje. Konzultovali jsme aktuální situaci jak se zástupcem VV ŠSČR, tak hygienickou stanicí. Pro turnaj to znamená rozšíření kapacity na 60 míst s další evidencí zájemců pod čarou jako s náhradníky. Když se někdo odhlásí, průběžně je do seznamu doplňujeme. http://chess-results.com/tnr526800.aspx?lan=5 
Další opatření jsou rozestupy stolů, dezinfekce hracích souprav a hodin, dezinfekce rukou při vstupu a roušky pro všechny nehrající, kteří navíc musí být minimálně 2 metry od hracích stolů. Při pohledu na startovní listinu můžete vidět, že první nasazený je talentovaný velmistr Vojta Plát, který hraje Extraligu za klub Joly Lysá nad Labem, ale dlouhodobě bydlí v Prostějově. Jako třešnička na dortu proběhne den před turnajem v sobotu 20.6. rapid turnaj memoriál Petra Bočkareva pod širým nebem v lesoparku Hloučela u Abrahámka. Občerstvením pro účastníky bude zvěřinový guláš, který uvaří společně zástupci obou šachových klubů z Prostějova. Po skončení turnaje Vojta Plát odehraje se zájemci simultánku. Na tuto akci je třeba se předem přihlásit u Pavla Navrátila, pavel.grafia@seznam.cz, protože počet osob je omezen na 50 účastníků. Těšíme se na zajímavé a napínavé partie. Veškeré akce děláme za finanční podpory města Prostějov a Olomouckého kraje. Realizační tým Vás rád uvítá v Prostějově.


24. 5. 2020

Pořadatelé 45. ročníku šachového festivalu Přebor Vsetína oznamují, že letošní ročník proběhne podle již dříve uveřejněných propozic, t.j. v termínu 4.-10.7.2020.
Za pořadatele srdečně zve a živému šachu zdar přeje
Radek Zádrapa
736 77 99 44, radek@zadrapa.cz21. 5. 2020

Vážení přátelé,
máme pro Vás první ze slíbených aktualizací k turnaji FIDE Open „O pohár primátora města Prostějov„. Máme radost, že se situace ohledně koronaviru nejen v ČR zlepšuje. Turnaj proběhne za předepsaných hygienických opatření s ohledem na předepsané vzdálenosti stolů, dezinfekce a podobně. Pozorně sledujeme vývoj a budeme se podle toho řídit. Momentálně je pro nás limitní vzdálenost stolu 2 metry, což nám snižuje kapacitu turnaje na 56 míst. Aktuálně máme 46 přihlášených a máme posledních 10 míst. Samozřejmě budeme evidovat i přihlášky pod čarou jako náhradníky a doufat, že se situace vyvine příznivě natolik, že prostoru bude dost i pro případně 2 x tolik účastníků. Další informace zveřejníme v návaznosti na změny hygienických opatření – nejpozději však 10.června. Realizační tým Vám přeje pevné zdraví a těšíme se v Prostějově na viděnou.

Odkaz na chess results:  http://chess-results.com/tnr526800.aspx?lan=518. 5. 2020

Vážení šachoví přátelé,

Šachový festival České Budějovice se uskuteční v termínu 1.července až 9.července. Hrát se bude v reprezentativních prostorách Clarion Congress Hotelu České Budějovice. K dispozici jsou klimatizované prostory pro více než 600 osob, které můžeme podle našich potřeb rozdělit. Čtyřhvězdičkový hotel poskytl příznivé ceny pro ubytování v klimatizovaných pokojích a stravu účastníkům festivalu. Počítáme s uskutečněním všech tří turnajů, tedy uzavřeného velmistrovského turnaje a dvou FIDE Openů. Pro ubytované účastníky připravuje magistrát města České Budějovice bonusy. Při turnajích budeme muset brát zřetel na současnou epidemiologickou situaci. Již dnes je evidentní, že určitě bude rozumné dodržovat některá opatření. Podrobné informace sdělíme účastníkům při zahájení festivalu. Konkrétní informace o festivalu jsou uvedeny v propozicích a na našich webových stránkách http://www.qcc.cz/turnaje/sachovy-festival. Těšíme se, že u nás opět vypuknou skutečné boje za šachovnicí.

Jiří a Jana Havlíčkovi
organizátoři festivalu18. 5. 2020

Turnaj OPEN Vysočina 2020 uspořádá stejně jako v loňském roce oddíl TJ Žďár nad Sázavou v hotelu Jehla. Bude opět na 7 kol ve zkráceném víkendovém termínu 25.- 28. 9. 2020.

Termín je volen tak, aby si nikdo nemusel brát dovolenou.

Věříme, že se situace s koronavirem opět nějak dramaticky nezhorší a turnaj se uskuteční.

Srdečně zvou pořadatelé.

PropoziceVážení šachoví přátelé,

s politováním Vám musíme oznámit, že z důvodu epidemie koronaviru se termín konání festivalu CZECH OPEN Pardubice 2020 přesouvá z července na 17 – 28. září 2020.

Podrobné propozice budou zveřejněny na webu Czech Tour do konce května 2020:
http://czechtour.net/cz/czech-open-pardubice/

Předběžné propozice CZECH OPEN 2020:

Registrace a hrací sály: kongresové centrum IDEON, Jiráskova 1963, 530 02 Pardubice

17.-20.9. turnaj 4-členných družstev – mistrovství České republiky
21.-28.9. 2 hlavní turnaje započítávané na ELO FIDE
23.-24.9. turnaj v rapid šachu (2x dopoledne) – mistrovství České republiky

S pozdravem
Ing. Michal Horáček, manažer CZECH OPEN & CZECH TOUR11. 5. 2020

3. Open Bohumín se uskuteční v novém termínu. Bude se hrát 18. – 26. 7. 2020.

Aktualizované propozice30. 4. 2020

Vážené šachoví přátelé,

S politováním Vám musíme oznámit, že šachový festival O pohár města Klatov 2020 (4.7.-12.7.2020) se neuskuteční. Náš pořadatelský tým čekal s rozhodnutím do poslední možné chvíle, ale v současné době, kdy musíme závazně potvrzovat počty lůžek v jednotlivých ubytovacích zařízeních, ještě ani nevíme, zda bude možné uspořádat turnaj pro 50, 100 nebo 200 hráčů ve vnitřních prostorech a za jakých hygienických podmínek (požadované rozestupy, roušky, diváci..). Bylo by od nás vůči poskytovatelům ubytování velmi neseriózní, kdybychom objednané ubytování na poslední chvíli odřekli, což by mělo negativní vliv pro vzájemnou spolupráci do příštích let a samozřejmě nás by to postihlo i ekonomicky (storno apod.). Vůči Vám by pak bylo velmi neseriózní, kdybychom na poslední chvíli, těsně před turnajem, museli odříci účast těch přihlášených, kteří se dostali nad povolený limit hráčů a kteří na termín turnaje už mají zařízenou dovolenou apod. Uvažovali jsme i o změně termínu, posunu termínu např. na srpen, bohužel to však naráží nedostupnost hracího sálu, kolizi s dalšími turnaji a samozřejmě ani při pozdějším termínu není jisté, zda bychom dokázali uspořádat turnaj takového rozsahu, na který jste zvyklí.
Chtěli bychom Vás požádat, abyste nám zachovali přízeň a do Klatov přijeli třeba hned v příštím roce, kdy bude letní turnaj spojen s oslavou 100 let šachového klubu v Klatovech. Ti, kteří v letošním roce začátkem prázdnin budete chtít do Klatov stejně přijet, např. si zde na Šumavě udělat dovolenou a potřebovali byste pomoci se zajištěním ubytování nebo s čímkoliv poradit, pomoci, klidně se na nás obraťte, jestli to bude v našich silách, rádi Vám vyjdeme vstříc.

Ještě jednou děkujeme za pochopení.

Za pořadatelský tým

Karel Nováček


8. 4. 2020

Vážení šachoví přátelé,
podobně jako jiní šachoví pořadatelé sledujeme vývoj koronavirové epidemie a souvisejících bezpečnostních opatření.
O konání 45. ročníku šachového festivalu Přebor Vsetína plánovaného na 4.-10.7.2020 rozhodneme nejpozději s měsíčním předstihem, t.j. do 3.6.2020.
Více informací na www.sachy-vsetin.cz.
Pevné zdraví a brzký návrat k “potkávání se nad šachovnicí” přejí pořadatelé.Šachový festival Ostravský koník 2020 proběhne v termínu 29.8.-6.9.2020

Více informace naleznete na webu turnaje.Informace k FIDE turnaji „O pohár primátora města Prostějov“, 21.- 28.6. 2020:

Máme pro vás informace ke změnám ohledně tohoto turnaje. Ti, kteří sledují šachové dění si můžou říci – to je zřejmě nějaký nový šachový turnaj. Zde je změna první. Firma Wisconsin, která se podílela na sponzorování turnaje změnila majitele. Nový majitel nemá zájem na pokračování tradice spolupráce. Proto jsme oslovili primátora města Prostějov pana Františka Juru s prosbou o pomoc. Pan primátor nám vyšel vstříc a dal nám záštitu nad tímto turnajem. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli přejmenovat „Wisconsin cup“ na turnaj „O pohár primátora města Prostějov“. Změna druhá je v místě konání. Z hotelu Tennis club se stěhujeme zpět do centra Prostějova do nově zrenovovaného Národního domu. Změna třetí bude záležet na vývoji situace s koronavirem v naší republice. Většina hráčů si dělá plány na dovolenou i na šachové turnaje, které vezmou nějaký den dovolené. Chceme jim vyjít vstříc a nechat malinký opěrný bod v příštím období. V současné době nejistoty a hromadného rušení šachových akcí jsme se rozhodli zatím ponechat termín 21.- 28.6. 2020 v platnosti. Stanovili jsme si však nejzazší datum, kdy na těchto stránkách nejpozději 10.6. oznámíme, zda turnaj proběhne v tomto termínu. Věříme tomu, že se situace bude stabilizovat a turnaje se opět budou moci hrát. Realizační tým vám přeje pevné zdraví a těšíme se na viděnou.
Odkaz na propozice turnaje naleznete ZDE


Teplice Open až v příštím roce

Vážení šachoví přátelé.
15. ročník mezinárodního šachového turnaje Teplice Open
se bohužel bude konat až termínu 12. – 20. června 2021.

Děkujeme za pochopení.

Vše dobré a hlavně pevné zdraví vám všem přeje Šachový klub Teplice.


MČR amatérů je odloženo

Pořadatelé MČR amatérů informovali o jeho odložení, více si přečtěte na jejich webu.Turnaje šachových nadějí zrušeny

Beskydská šachová škola oznámila, že Turnaje šachových nadějí jsou zrušeny.Posunutí termínů důležitých akcí ECU a FIDE

Evropská šachová federace na svém webu informovala, že Mistrovství Evropy jednotlivců, plánované na 17. – 30. května, se přesouvá na 8. – 21. prosince 2020.  Mistrovství Evropy seniorů plánované na 17. – 27. dubna 2020 je odloženo. Podle informací na webu soutěže je nový termín 16. – 26. října 2020.

FIDE také informovala o odložení tří soutěží:
1. World Cadet & Youth Rapid & Blitz Chess Championships 2020
2. World Amateur Chess Championship 2020
3. European School Championships 2020.

V případě těchto soutěží není zatím znám náhradní termín.MČR dětí do 8 let odloženo

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 10. 3. 2020 je Mistrovství ČR v rapid šachu dětí do 8 let odloženo, nebude se konat v plánovaném termínu 28. – 29. 3.

O případném náhradním termínu konání MČR jednáme se ŠSČR.

Za vzniklé potíže se všem omlouváme.

Za pořadatele

Bc. Karel Hruška

předseda SK VyškovOpen Písek zrušen

OPEN Písek, který se měl hrát tuto sobotu 14. 3., je vzhledem k mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví zrušen.

Více informací najdete na stránkách Jihočeského šachového svazu zde.

KMK ŠSČR