Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020 bude hostit Karlovarský kraj

V lednu 2020 Karlovarský kraj poprvé uspořádá zimní olympiádu dětí a mládeže. Hostitelskými městy jsou Karlovy Vary, Boží Dar, Cheb, Mariánské Lázně, Ostrov a Sokolov. Vedle tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování či biatlon se kraje utkají také v šachu, karate nebo umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje. Organizátoři očekávají příjezd 1980 sportovců a trenérů.

Šachy bude hostit lázeňský hotel Thermal ležící v samém srdci Karlových Varů nedaleko lázeňské kolonády. Šachová klání po celý týden proběhnou v kongresovém sále hotelu. Organizátoři připravili bohatý šachový program.

V pondělí a úterý proběhne hlavní olympijský rapid turnaj jednotlivců ve čtyřech soutěžních kategoriích: starší žáci, mladší žáci, nejmladší žáci a dívky. Středa a čtvrtek bude pokračovat olympijským rapid turnajem družstev složených z účastníků kategorií jednotlivců. Vedle hlavního olympijského turnaje proběhne v úterý odpoledne pro všechny „šachuchtivé“ školní zájemce doprovodný turnaj OPEN ZŠ. Na správné regule turnaje bude dohlížet mezinárodní rozhodčí Jiřina Prokopová a on-line přenos bude spravovat FIDE mistr Lukáš Vlasák. Organizátoři chtějí dát „ochutnat“ atmosféru olympiády všem mladým šachistům. Podmínkou účasti je příslušnost k ZŠ v Karlovarském kraji a včasná přihláška na email: lenka.kusova@centrum.cz.

Do Karlových Varů přijali pozvání šachové osobnosti České republiky, a těmi jsou místopředseda Šachového svazu České republiky velmistr Martin Petr. Pozvání přijal také manažer reprezentace mládeže České republiky mezinárodní mistr Petr Pisk, který po celý turnaj bude komentovat v hotelu Thermal jím vybrané šachové partie. Třetím významným hostem, ambasadorem celého šachového turnaje je mezinárodní mistr Tadeáš Kriebel. Jeho šachové umění budou mít možnost vidět a vyzkoušet zájemci ve středu odpoledne, kdy proběhne v kongresovém sále hotelu Thermal simultánka.

Pro relaxaci šachových výprav organizátoři zajistili ve spolupráci s Domovem mládeže bazén, kinosál a ping pong.

Na viděnou v lednu !

Za organizátorský tým Lenka Kůsová

 

Odkaz na propozice:

https://odm.olympic.cz/2020/sport/95-sachy