Hodnocení mládežnického zápasu CZE – ISR

V minulém týdnu se ve dnech 5. a 6. května uskutečnil přátelský mládežnický zápas Česko – Izrael ve spolupráci ŠSČR a Isreli Woman Commision. I přesto, že se jednalo o první zápas svého druhu, vše po technické stránce proběhlo hladce. Hráči byli po celou dobu připojeni přes ZOOM, kde mohli sledovat nejen svého soupeře, ale i ostatní členy obou týmů, a celý zápas pak probíhal na internetové stránce lichess.org. Velké díky patří třem komentátorům, kteří provázeli diváky ve všech čtyřech kolech. Byli jimi IM Tadeáš Kriebel, FM Michal Novotný a Stanislav Stárek. Záznamy si můžete prohlédnou na YouTube kanálu ŠSČR.

Celkový výsledek zápasu nakonec pro naše barvy nedopadl vůbec dobře. Celkový stav skóre po 4 kolech ukazovalo 27:13 pro naše soupeře.

Děvčata, ač v prvním kole dokázala vyhrát 2:0, nakonec prohrála svůj zápas těsně 3,5,4,5 když ve zbývajících kolech podlehla vždy 0,5:1,5. Bez prohry prošla všemi koly Kristýna Laurincová.

V kategorii starších chlapců potvrdil soupeř pozici favorita a suverénně zvítězil 12:4. Nejvyšší bodový zisk našeho týmu zaznamenal Václav Finěk, a to třemi remízami. Velký rozdíl zavinili hlavně naše velké chyby v časových tísních.

Nejmladší chlapci (oslabeni účastí Václava Fiňka ve starší kategorii) uhráli o 1,5 bodu více než jejich starší kolegové. Stoprocentním ziskem se blýskl Jáchym Němec, který tak byl největším tahounem Českého týmu napříč kategoriemi.

Zápas plně splnil svůj účel a všichni hráči měli možnost sehrát partie s kvalitními soupeři. Všem jistě poslouží jako velmi dobrý studijní materiál na další (třeba již ne onlinové) turnaje.

FM Lukáš Vlasák