FIDE – ISF Školní světový pohár v online šachu 2022

FIDE a Mezinárodní federace školního sportu (ISF) organizují FIDE – ISF Školní světový pohár v online šachu 2022,

jehož cílem je motivovat žáky, studenty a učitele k aktivitě a účasti v online šachové soutěži.

Co je ISF?  www.isfsports.org

ISF je Mezinárodní federace školního sportu (International School Sport Federation) sídlící v belgickém Bruselu. ISF vznikla na počátku 70. let minulého století a momentálně sdružuje 119 členů z 5 kontinentů.  Zaměřuje svou pozornost primárně na výchovu mládeže prostřednictvím sportu. Na rozdíl od jiných sportovních federací si ISF uvědomuje svůj závazek vůči škole a její výchovně vzdělávací funkci. Porozumění mezi mladými lidmi je důležitým aspektem soutěží ISF. Setkávání různých kultur a vzájemné kontakty mezi účastníky soutěží jsou podporovány v rámci doprovodného programu jednotlivých soutěží.

V návaznosti na úspěch vůbec prvního online šachového poháru ISF World Schools Championship Online Chess Cup, který se konal v říjnu 2020 a na kterém se sešli chlapci a dívky z 37 zemí a pěti kontinentů, zvou FIDE a ISF k účasti studenty a učitele nejen z členských zemí FIDE a ISF ale i studenty z celého světa.

Turnaj se bude konat na online platformě www.tornelo.com ve věkových kategoriích chlapců a dívek do 15 a 18 let a v kategorii učitelů a učitelek v březnu 2022.

Kvalifikační turnaje pro studenty jsou naplánovány na 12. a 13. března,  finále se bude konat 19. a 20. března (vždy  v odpoledních hodinách).

Turnaj pro učitelky a učitele se bude konat 26. března (kvalifikační turnaje) a 27. března (finále).

Několik dní před zahájením proběhne technický meeting – webinář a testovací turnaj (pozvánku na něj obdrží účastníci emailem).

Startovné je 30 € na účastníka.

O co se hraje?

Vítězové v každé kategorii získají vstupenku na Světovou šachovou olympiádu 2022 v Moskvě s bezplatným ubytováním na dvě noci v oficiálním hotelu olympiády. Všem medailistům bude umožněna bezplatná účast na lekcích se špičkovými velmistry. Pět nejlépe hodnocených hráčů v každé věkové a genderové kategorii obdrží certifikát ISF – FIDE, zatímco všichni zbývající finalisté obdrží účastnické certifikáty.

Právo účasti:

Žáci a studenti všech typů škol (do 18 let)

Učitelé a učitelky ze všech typů škol bez ohledu na aprobaci, zaměstnaní i nezaměstnaní, v penzi.

Studenti učitelských oborů.

Formát:

Kvalifikace se bude hrát švýcarským systémem na 11 kol, 3 minuty + 2 sekundy inkrementu od prvního tahu. První 40 hráčů v každé kategorii se kvalifikuje do finále. U finalistů proběhne kontrola fairplay. Finále se bude hrát na 9 kol, 3 minuty + 2 sekundy inkrementu od prvního tahu. Každá ze šesti kategorií hraje zvlášť svůj vlastní turnaj.

Všichni účastníci budou v průběhu turnaje připojeni k zoom konferenci.

Registrace:  bude mít dvě fáze.

Jednotlivci ve všech kategoriích se nejprve přihlásí sami na odkaze Registrace. Registrační formulář bude otevřen od 19. ledna 2022 do 5. března (pro studenty) a do 12. března (pro učitele).

Pozor – součástí této registrace je i vložení podepsaného písemného souhlasu rodičů či zákonných zástupců (formulář je ke stažení)  a kopie identifikačního průkazu (občanský průkaz či pas, průkaz musí obsahovat foto, jméno, příjmení a věk dítěte). Po přijetí registrace dostane účastník emailem pokyny k platbě 30€. (platba může být i za celou skupinu)

Další registrace proběhne na Tornelu (bližší informace budou zveřejněny v dalším bulletinu pořadatelů).

 

Stránka ISF International School Sport Federation | We are school sport (isfsports.org)

Odkaz na registrační formulář (bude přístupný od 19.1.2022) Online Chess | ISF ERAS (isf-eras.org)

Informační bulletin a kompletní znění propozic v angličtině Bulletin 1 FIDE – ISF Online Chess 2022 (mcusercontent.com)

Kontakt na pořadatele: isf@fide.com