Dvanáct Čechů sbíralo zkušenosti na hybridním ME juniorů a mládeže

Od 15. do 21. října 2021 se na několika místech Evropy odehrálo hybridní mistrovství Evropy mládeže a juniorů. Dvanáct českých reprezentantů odehrálo turnaj v Praze v Hotelu Don Giovanni. Nejlépe dopadla Lucie Rybáčková, jež obsadila 18. místo v kategorii U12.

Šampionátu hraného hybridním způsobem, tedy tak, že každá země je u sebe „doma“, ale zápasy probíhají z jednoho místa online, v tomto případě na hrací platformě Tornelo, se zúčastnilo 32 zemí. Dvanáctičlenná reprezentace České republiky nastupovala ke svým zápasům v pražském Hotelu Don Giovanni.

Soutěžilo se ve věkových kategoriích U8-U20, Češi zasáhli do bojů v rámci U8-U14. Největší úspěch zaznamenala Lucie Rybáčková, jež v kategorii U12 dosáhla na 18. místo. Daniel Pražák byl v U14 šestadvacátý, Beáta Havelková v téže věkové kategorii mezi dívkami jedenatřicátá. Další čeští šachisté se v nejlepší čtyřicítce neumístili.

Výsledky hybridního ME mládeže a juniorů najdete zde.

Vrchním rozhodčím české části hybridního ME byl IA Petr Buchníček, jenž si nejen o turnaji povídal s předsedou KMK ŠSČR Josefem Bednaříkem během víkendového živého přenosu extraligy. Záznam najdete zde, rozhovor s Petrem Buchníčkem začíná zhruba v čase 56:20. Ředitelem turnaje byl Petr Pisk a hlavní rozhodčí celého mistrovství Jiřina Prokopová. Velké poděkování patří také AVE-KONTAKT v čele s Petrem Laušmanem za zajištění akce po stránce pořadatelské a organizační.

„Turnaj byl v našem případě hlavně o sbírání zkušeností, čeští hráči se potkali se silnými protivníky z celé Evropy. Zejména reprezentanti Ruska se předvedli ve velké síle a ovládli skoro všechny kategorie. Zajímavostí je, že se výsledky z šampionátu, ač odehraného hybridní formou, započítávají do hodnocení FIDE elo,“ říká Martin Petr, předseda Šachového svazu ČR.

Úvodní článek k ME mládeže a juniorů si můžete přečíst zde.