Den šachu ve LHOTĚ

Den šachu ve Lhotě, který se měl konat u příležitosti otevření Sokolovny ve Lhotě (část města Plzně) v původním termínu 28. 9. 2021, musel být z důvodu nedokončení stavebních prací posunut až na neděli 12. 12. 2021.

Pořadatel Dne šachu ve Lhotě byl Šachový klub 64 Plzeň za podpory Šachového svazu České republiky. Hlavní akcí byla simultánka s velmistrem Martinem Petrem, předsedou Šachového svazu České republiky. Celkem proti velmistru Petrovi nastoupilo 12 zájemců, z toho deset partií skončilo výhrou velmistra Martina Petra, v jedné partii došlo k remíze, kterou vybojoval hráč extraligového týmu mládeže ŠK 64 Plzeň Artem Mametev, a v jedné partii došlo k překvapení, když velmistr dostal mat od mladého 10-letého Vojtěcha Jančíka. Celkové skóre simultánky tak bylo 10,5 : 1,5 pro velmistra Martina Petra.

 

Vojtěch Jančík při vítězné partii s velmistrem Petrem

 

Zájemci si v rámci Dne šachu ve Lhotě mohli také zahrát volné partie na zahradních šachách a konzultovat problémy šachu s trenérem Petrem Herejkem.

 

Zahradní šachy před sokolovnou

 

V místě konání byly instalovány rollapy, přibližující pořadatelský klub a propagující partnery akce a klubu. Akce byla velmi zdařilá, příjemné setkání v předvánočním období, takže všichni účastníci odjížděli spokojeni.

Petr Herejk