David Navara a jeho devátý titul z MČR

David Navara získal na otevřeném šachovém MČR v Ostravě svůj devátý titul mistra republiky. Roli hlavního favorita potvrdil suverénně, když svým soupeřům v devíti partiích povolil jen dvě remízy. Stříbrnou medaili vybojoval překvapivě až 15. nasazený Lukáš Černoušek, který v posledním kole přehrál dlouholetého českého reprezentanta Zbyňka Hráčka a kromě medaile získal i normu mezinárodního velmistra. Bronzový skončil Pavel Šimáček.

„Hrálo se mi výborně, vycházelo mi tu úplně všechno, hlavně příprava, a měl jsem i štěstí na los. Byl to jeden z mých nejlepších turnajů vůbec. Největší radost mám asi z partie s Vojtou Zwardoněm, kde se mi povedl hezký taktický obrat,“ komentoval průběh turnaje jeho vítěz David Navara.

Otevřené mistrovství republiky se nevydařilo stabilním českým reprezentantům – Zbyněk Hráček, Jiří Štoček, Jan Krejčí ani Peter Michalík se nevešli do první pětky. Ve velmi bojovném turnaji kromě medailistů Černouška a Šimáčka zazářili mladí hráči, například třiadvacetiletý Tomáš Kraus. Ten hrál až do posledního kola o první místo, v závěrečné partii ovšem prohrál s Davidem Navarou, což znamenalo pád na celkové čtvrté místo.

Oficiální stránky turnaje