Charitativní simultánka Davida Navary podpoří covidem zasaženou Indii

Čeští a indičtí šachisté drží při sobě. Důkazem je i charitativní simultánka nejlepšího českého hráče Davida Navary, která se koná 29. června v Obecním domě v Praze. Výtěžek z akce poputuje na podporu vakcinačního centra ve státě Kérala těžce zasaženém epidemií nemoci covid-19.

Indický stát Kérala s více než 34 miliony obyvatel leží na jihozápadě země a velká část lidé zde nemá prostředky na léčbu covid-19 ani na vakcínu, která by je od této nemoci uchránila nebo jim pomohla zmírnit její průběh.

Pořadatelé z Pražské šachové společnosti a spolku Šach Mat proto připravili charitativní simultánku, kde své umění předvede nejlepší český šachista posledních let David Navara. Koná se v úterý 29. června od 15 do 18 hodin a zúčastnit se jí může každý. Registrace je zdarma, od účastníků se však očekává libovolný finanční příspěvek, který v celé výši poputuje na kéralský vakcinační fondu. I velmistr Navara bude v Obecním domě hrát bez nároku na honorář.

Kéralští šachisté z organizace Orient Chess Moves mají s Českou republiky dobré vztahy a obě země pěstují plodnou spolupráci. Vloni například v Indii uspořádali obdobu našeho Šachového vlaku – Šachový hausbót. Právě „plovoucí obydlí“ jsou v tomto státě velmi oblíbená. Podpořme společně indické přátele v těžkých chvílích!

Pro účastníky je vedle střetnutí s hráčem širší světové špičky a šance přispět na dobrou věc bonusem také možnost prohlédnout si reprezentativní prostory Obecního domu v Praze, který je považován za největší perlu secesní architektury, a nahlédnout na výstavu plakátů malíře Alfonse Muchy. Totéž platí i pro návštěvníky této charitativní akce, na kterou všechny srdečně zveme.

Více informací najdete zde, registrovat do simultánky proti Davidu Navarovi je možné na prazska.sachova@gmail.com