Češky druhé na International Female Battle

V úterý 5. ledna se na serveru Lichess.org uskutečnil týmový mač „International Female Battle“ za účasti ženských výběrů Německa, Francie, Anglie, Rakouska, Skotska/Irska a České Republiky. Hrálo se tempem 3+2, klání trvalo 90 minut.
Od začátku mírně odpadaly oba ostrovní týmy a brzy bylo jasné, že si to o medaile rozdají družstva Francie, Německa, Rakouska a ČR. Německé hráčky si rozvrhly síly nejlépe, rozjížděly se jako dieselový motor a následně udržovaly vysoké otáčky až do konce. O stříbro a bronz se dlouho přetahovaly Francouzky a Rakušanky, náš ženský tým se většinu soutěže držel s mírným odstupem na nepopulární bramborové příčce. České hráčky však prokázaly velkou soustředěnost, odolnost a houževnatost, bojovaly až do samého konce, těsně před finišem se dotáhly na medailové posty, přičemž o konečném výsledku musela rozhodnout doslova cílová kamera – naše šachistky totiž přeskočily své francouzské kolegyně až v posledních dvou vteřinách celé soutěže – tomu se říká přesně načasovaný finiš!
Celkové výsledky: 
1. Německo 307 bodů
2. Česká Republika 261
3. Francie 259
4. Rakousko 257
5. Skotsko/Irsko 208
6. Anglie 202. 
Vše podstatné lze nalézt na tomto odkazu: https://lichess.org/tournament/MWGxDjOO
Z našich hráček si zaslouží absolutorium nestárnoucí Olga Sikorová (39 bodů), velká pochvala patří též Kateřině Malíkové (32), Evě Kulované a hráčce pod pseudonymem „julantkal“ (obě 31 bodů). Poděkování však patří všem našim včerejším 25 účastnicím, vždyť o konečném pořadí rozhodoval každý bodík. Už se těším na další parádní šachové zážitky.
Kapitán týmu Tomáš Polák