České Budějovice přivítají výkvět mládežnického šachu

Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu 2020 hostí od 4. do 6. září České Budějovice. V jihočeské metropoli budou nejlepší šachisté a šachistky z jednotlivých krajů bojovat o tituly ve věkových  kategoriích H10, H12, H14, D10, D12 a D14. Zahrát si ale mohou také zájemci z řad veřejnosti, své síly změří v souběžně hraném doprovodném turnaji Open České Budějovice 2020 (přihlašování do turnaje je stále otevřeno), kde půjde i o zajímavé finanční ceny.

„Momentálně je do všech kategorií přihlášeno přes 230 šachistů,“ prozrazuje ředitel klání František Rolinek. Turnaje se budou hrát na devět kol s tempem 2×20 min + 5 vteřin na tah. Přenosy z prvních šesti šachovnic každé mistrovské kategorie mohou diváci sledovat on-line na promítacích plátnech mimo hrací sál. Do sálu budou moci vstupovat jen hráči s rouškou. Celý turnaj doprovázejí z důvodu pandemie koronaviru mimořádná epidemiologická opatření.

Šampionát proběhne v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde je pro účastníky zajištěno i ubytování, stravování a bohatý doprovodný program.

Patronem mistrovství, které pořádá Šachová akademie VŠTE v Českých Budějovicích, je rektor VŠTE prof. Ing. Marek Vochozka, MBA, Ph.D. „Je pro mě ctí, že jsem nad takto významnou akcí mohl převzít záštitu. Těším se na napínavé souboje v královské hře a mám radost, že v Českých Budějovicích uvidíme výkony mladých nadějí českého šachu,“ říká Marek Vochozka.

Partnery šampionátu jsou Jihočeská vědecká knihovna a Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

Startovní listiny a průběžné výsledky naleznete na stránce https://chess-results.com/tnr531444.aspx?lan=5. Online přenos můžete sledovat zde nebo na Follow Chess.

Další informace o mistrovství a turnaji naleznete na webových stránkách pořadatele: http://chess.vstecb.cz/index.php/2020/08/24/mistrovstvi-cr-mladeze-v-rapid-sachu-2020-2/

František Rolinek, ředitel turnaje, mobil: 608999140, mistrovstvi2020@gmail.com
Vladimíra Nechvátalová, organizátorka turnaje, mobil: 774986457