Česká část projektu Scouting 2020 odstartovala v Českých Budějovicích

Česká část projektu „Scouting“ se v letošním roce úspěšně představila na turnaji v Českých Budějovicích, který probíhal v krásných prostorách hotelu Clarion ve dnech 1. – 9.7. Devatenáct pozvaných hráčů střídalo během turnaje dobré i špatné okamžiky, ale celkově lze turnaj z našeho pohledu hodnotit velmi kladně. Výsledky jednotlivých hráčů si můžete prohlédnout ZDE.

turnaj A: V openu A si nejlépe vedl Jan Souček. Ziskem 50% bodů dokázal přičíst přes 100 elo bodů

turnaj B: Po dvou úvodních prohrách dokázal Matyáš uhrál 6 bodů a získal v turnaji B nejvíce bodů

Na hráče však nečekalo pouze 9 turnajových partií, ale spousta doprovodného programu. Každý den začínal v 7:30 rozcvičkou, kterou vedl někdo z řad rodičů či trenérů.

Dopolední program se pak skládal z přednášek (každý druhý den) a sportovních aktivit. Ať už se jednalo o tradiční fotbalová utkání, zápasy ve vybíjené či týmové nemíčové hry, každý si mohl najít „to svoje“. Program také zpestřila nedělní návštěva koupaliště Borek a ke konci turnaje soutěžní kvíz družstev na téma „Šachové rekordy“.
 „Kde je míč, tam jsou všichni“


„Tým rodičů zvítězil na plné čáře!“

O šachový program se starali nejen Michal Novotný a Lukáš Vlasák, ale dvě dopoledne si přednášky připravil i FM Jan Havlík. Hráči se tak dozvěděli něco o koncovkách, útoku na krále a o nebezpečnosti gambitů v otevřených hrách.


„Urusov Gambit“


Na partiové analýzy se pak každé odpoledne připojila WGM Eliška Richtrová, jejíž rozbory byly určené převážně pro děvčata. Ta tak měla jedinečnou příležitost dozvědět se spousty zajímavých věcí od jedné z našich nejúspěšnějších hráček.

Velké poděkování patří řediteli turnaje panu Jiřímu Havlíčkovi. Ten zajistil perfektní podmínky pro naši skupinu v prostorách hotelu Clarion, a tím nám usnadnil celou organizaci akce.

Celých 9 dní nám nabízela výborné zázemí univerzita VŠTE, kde jsme měli k dispozici vše co bylo pro náš pobyt potřeba. V neposlední řadě je potřeba poděkovat rodičům, bez kterých si již fungování na akcích projektu „Scouting“ nedokážeme ani představit.