Češi ve světové lize LCWL na chess.com

Již přes 2400 šachistů je členy českého šachového týmu na serveru chess.com (oficiální název Team of the Czech Republic) a mohou se tak mimo jiné účastnit řady mezinárodních soutěží  v daily (koresponečním) i live (on-line) šachu.

Aktuálně končí první fáze šesté sezóny světové ligy Live Chess World League (LCWL) a v té se českému týmu daří navýsost dobře. V druhé divizi, kterou hrajeme, jsme totiž zatím neztratili ani jeden zápasový bod, i když jsme už utkali se silnými výběry Argentiny, šachové federace USA, favoritem z Bosny a týmem z Rumunska.

Aktuální pořadí druhé divize LCWL je:
1. Česká republika 8 bodů / 4 utkání (zbývá SVK, UZB, MEX)

2. Bosna a Hercegovina 8 bodů / 5 utkání (zbývá SVK, UZB)
3. Uzbekistán 7 bodů / 5 utkání (zbývá BIH, CZE)
4. Mexiko 6.5 bodů / 5 utkání (zbývá SVK, CZE)
5. Slovensko 5 bodů / 3 utkání (zbývá BIH, CZE, MEX, ARG)
6. Rumunsko 1.5 bodu / 6 utkání (zbývá USA)
7. USA 2.5 bod / 6 utkání (zbývá ROU)
8. Argentina 1.5 bodu / 6 utkání (zbývá SVK)
Tuto a příští neděli nás čekají zbývající tři zápasy první fáze, po které se divize rozdělí na dvě nástavbové skupiny – první čtyři týmy si dají odvety proti sobě a ti nejlepší postoupí do divize první.

V neděli 25. října budeme od 20:00 hrát se Slovenskem a bude to derby, jak má být – dané utkání se bude započítávat také do evropské ligy LCEL. Jako český tým navíc máme velký rest – zatím jsme totiž Slováky v této soutěži nikdy neporazili, byť některé zápasy byly hodně těsné. Slováci se totiž na nás vždycky pořádně připraví a posílí … tak jim to pojďme tentokrát konečně vrátit. Detailní pozvánku najdete na https://www.chess.cz/akce/online-dvojzapas-se-slovenskem/

Příští neděli 1. listopadu nás potom čekají hned dva LCWL zápasy – s Uzbekistánem a s Mexikem, které uzavřou první fázi.

Aktuálně není moc možností, jak si dát pořádné soutěžní zápasy, a toto je příležitost si je zahrát rovnou na světové úrovni – ať v derby se Slovenskem, v souboji s dlouho neporaženým nováčkem z Uzbekistánu či tradičním druhodivizním rivalem z Mexika. Rozhodně nebudete na tyto zápasy sami – na česká utkání chodí tuto sezónu více než 70 hráčů všech úrovní (od velmistrů a velmistryň až po začátečníky) a my doufáme, že se k nám taky přidáte. Rádi bychom totiž ohrozili náš dosavadní rekord – 111 připravených hráčů na finále minulé sezóny s USA.

A jak se k nám můžete připojit?

Snadno, stačí sledovat kalendář šachové federace tady na chess.cz, kde pravidelně zveřejňujeme pozvánky na jednotlivé zápasy, nebo se rovnou stát členem českého týmu na chess.com. Budeme se na Vás těšit!