Bakovské dvojice

V sobotu 19. ledna proběhl již 23. ročník turnaj šachových dvojic v Bakově nad Jizerou. Klání mezi 31 dvojicemi probíhalo v sále místní radnice na Mírovém náměstí.

Letošní účast byla jedna z těch vyšších. Systém hry byl na devět kol v rapid tempu 2 x 15 min s bonifikací 3 vteřiny za každý tah. V celkovém hodnocení se v první řadě sčítaly získané body obou hráčů ve dvojici. Průměrné ELO turnaje mělo hodnotu 1802. Jen jediná dvojice zůstala celý turnaj neporažena, avšak kupodivu to nebyl nikdo z favoritů, ale mladá dvojice hrající za Mladou Boleslav (M. Jordanov a J. Eliáš), která skončila na devátém místě. V celkovém pořadí první pozici uhájila nejvýše nasazená dvojice Martin Řehořek a Pavel Mudra. Ti nasbírali 15 bodů z 18 možných a s předstihem zvítězili před dvojicí Vladimír Vltavský a Tomáš Ďúran se ziskem 13,5 bodu. Bronzovou příčku obsadili Jaroslav Janáček a Štefan Koper. Byli nejlepší mezi dvojicemi s 11 body.

Nejlepšího individuálního výsledku na první šachovnici dosáhl FM Jiří Gregor (uprostřed) se ziskem 7,5 bodu. Zbylá stupně vítězů obsadili hráči se 7 body – Martin Řehořek (vpravo) a Vladimír Vltavský (vlevo).

Druhé šachovnici přesvědčivě kraloval Pavel Mudra (vlevo), který uhrál 8 bodů. Následoval ho Jindřich Melich (vpravo) se 7 body a třetí místo obsadil se ziskem 6,5 bodu Štefan Koper (uprostřed). Věřím, že takový turnaj s bohatou účastí bude i nadále pokračovat.