Adventní šachové testy a další novinky

Na webu Šachy Dolmen http://sachy-dolmen.cz/ jsme v předvánočním období připravili několik zajímavých novinek.

Ve dnech 1. – 24. prosince probíhá Adventní kalendář s Online šachovými testy http://sachy-dolmen.cz/pribeh/adventni-kalendar-s-online-sachovymi-testy. Každý den se odemkne nová dvojice šachových testů (jeden jednodušší, druhý obtížnější), po několika dnech se testy znovu uzamknou. Nejaktivnější řešitelé v období 1. – 24. prosince dostanou drobnou cenu a hlavně se hodně naučí.

Spuštěny byly také dva větší projekty:

Šachopedie http://sachy-dolmen.cz/sachopedie/sachopedie-rozcestnik – výuková encyklopedie šachových témat. Ke každému šachovému pojmu vysvětlení, ukázky s komentovanými diagramy, odkazy na literaturu a online testy k procvičování. Zatím je zpracováno jen několik základních témat, postupně připravujeme minimálně 300 podrobnějších témat.

Testy s šachovými figurkami http://sachy-dolmen.cz/stranka/testy-s-sachovymi-figurkami – procvičovací testy určené především pro kroužky začátečníků a mírně pokročilých dětí. Ke každé figurce odkaz na Šachopedii a čtyři procvičovací testy, zaměřené na pohyb danou figurkou, maty 1. tahem, vytváření matových obrazců a materiální zisky.

K oběma těmto projektům připravujeme rozsáhlejší články s podrobnějším popisem.

Na webu jsme zveřejnili graficky zpracovaná řešení Šachových cvičebnic 1. – 7. díl http://sachy-dolmen.cz/stranka/reseni-sachove-cvicebnice-1-7-dil určených zejména pro projekt Šachy do škol.

Financování vývoje online šachových testů a dalších metodických pomůcek probíhá z prodeje šachových knih, zejména cvičebnic pro děti a překladů knih šachové klasiky. Do nabídky knih jsme nově přidali knihy mezinárodního mistra Davida Kaňovského. V předvánočním období probíhá také akce s výhodnou možností nákupu nových cvičebnic.

Martin Beil