Tři kola hlavních turnajů festivalu Czech Open 2021 odehrána! Rozhovor s trojnásobným vítězem hlavního velmistrovského turnaje

26.7.2021

Hlavní turnaje festivalu Czech Open 2021 mají za sebou svoji první třetinu. Z celkových devíti kol byla sehrána úvodní tři. Ve velmistrovském turnaji PARDUBICE OPEN je na čele šestice hráčů s plným počtem tří bodů. Z největších favoritů prozatím neztratil jen dvojnásobný vítěz a největší favorit GM Liviu-Dieter Nisipeanu z Německa, který předvádí prozatím suverénní výkon.

Tři body má na svém kontě také další německý účastník, mladý mezinárodní mistr Roven Vogel. Vybroušenou technikou a zkušenostmi měl v úvodních kolech nad svými soupeři navrch ukrajinský velmistr Gennadi Gutman. Ani Češi nezůstali v úvodních kolech stranou, ba právě naopak. Výborně hraje IM Vojtěch Zwardoň, stejně jako zástupci mladé generace – úřadující juniorský mistr ČR, FM Richard Mládek a třináctiletá naděje českého šachu, Jáchym Němec. Druhý nasazený GM Jiří Štoček, vítěz Czech Openu 2019, ztratil půl bodu remízou s další českou nadějí, FM Jakubem Kůsou. Vůbec se prozatím nedaří gruzínskému velmistrovi Jobavovi, který má po třetím kole na svém kontě pouhý jeden bod – i to svědčí o vysoké úrovni pardubického klání.

Výsledky jsou k nalezení na chess-results.

Tři kola mají za sebou taktéž dva další hlavní turnaje – MOTORGAS OPEN, otevřený ratingový turnaj a GASCO OPEN, otevřený ratingový turnaj.

MOTORGAS OPEN hraje 149 hráčů ze 13 zemí. Devět hráčů  MOTORGAS OPEN má na kontě plné tři body, mezi nimi i čtveřice českých zástupců – Aleš Novák z ŠK Bohemia Pardubice, Petr Paldus z ŠK SLAVIA Liberec, Branko Husárik z ŠK JOLY Lysá nad Labem a FM Josef Lys ze Sokola Brušperk.

GASCO OPEN se účastní 121 hráčů z 10 zemí. Osm hráčů GASCO OPEN má na čele tři body, z toho čtveřice Čechů – Petr Jouza ze Sokola Lázně Bohdaneč, Tomáš Gloser z Šachového klubu Lípa, Jakub Morávek z TJ KRALUPY a Iva Petirová z Šachového klubu Jičín.

Celkově se hlavních turnajů festivalu Czech Open 2021 účastní 419 hráčů.

Výsledky MOTORGAS OPEN jsou k nalezení na chess-results.

Výsledky GASCO OPEN jsou k nalezení na chess-results.

Pondělní dopoledne na festivalu patřilo otevřenému bleskovému KO turnaji SLUŽBY MĚSTA PARDUBIC OPEN.

48 hráčů z 11 zemí bojovalo v základní části o postup mezi nejlepších osm, kteří následně KO systémem bojovali o celkové vítězství.   Výsledky základní části najdete zde.

Nástrahy KO systému nejlépe zvládl FM Wojciech Reza z Polska a stal se tak vítězem SLUŽBY MĚSTA PARDUBIC OPEN. Druhé místo obsadil Matěj Půlpán z 2222 ŠK Polabiny a třetí příčka patří polskému FM Arkadiuszu Skawinskému. Čtvrté místo patří IM Milanu Žůrkovi, vítězi velmistrovského turnaje Czech Open z roku 1998!

Kompletní zpravodajství z festivalu, fotogalerie, propozice, online přenos a další informace naleznete na webu Czech Open.

Všichni jste srdečně zváni!

IM Petr Pisk, tiskový mluvčí Czech Open 2021

Rozhovor se Sergejem Movsesjanem, trojnásobným vítězem hlavního velmistrovského turnaje festivalu Czech Open.

—————————————————————————————————————————

Sergeji, letos ses během festivalu Czech Open zúčastnil pouze rapid turnaje, jaký je důvod? Fanoušci by Tě jistě rádi viděli i v hlavním turnaji…

Letošní kalendář se skládal opravdu obtížně, takže bohužel na termín hlavního turnaje jsem již s předstihem naplánoval jiný program, ale alespoň turnaje v rapid šachu jsem se chtěl zúčastnit. Jsem rád, že se i letos podařilo zajistit kvalitní účast.

Covid se jistě citelně dotkl i profesionálních šachistů a nejspíše ani Ty nebudeš výjimkou…

Je pravdou, že se velká část šachových turnajů přesunula do online prostředí, které mě osobně zas až tolik nevyhovuje. Doufám, že nejen během prázdnin se „živé“ turnaje vrátí do popředí a na tuto dobu budeme jednou jen vzpomínat, jako na něco mimořádného. Turnaje i ligy nám všem samozřejmě citelně chybí.

Jako jediný jsi dokázal zvítězit v „áčku“ Pardubic třikrát, co to pro Tebe znamená? Prozradíš nám tip na letošního vítěze?

Pro mě jsou Pardubice výjimečným místem i turnajem, velkou část šachové kariéry mám spojenou právě s Pardubicemi. Jako tip na letošního vítěze mám hráče, který mě dorovná v počtu vítězství v tomto legendárním openu. Ponechám na čtenářích, o koho se může jednat… 🙂 !!

IM Petr Pisk, tiskový mluvčí Czech Open 2021

 

_______

25.7.2021

Hlavní turnaje festivalu Czech Open 2021 zahájeny! Rozhovor s hlavním organizátorem turnaje

V pátek v 16h byl zahájen hlavní turnaj festivalu Czech Open – PARDUBICE OPEN, otevřený velmistrovský turnaj. Na startu se objevilo 149 hráčů z 21 zemí, 15 velmistrů, 1 velmistryně, 16 mezinárodních mistrů, 4 mezinárodní mistryně…obsazení je velmi kvalitní.

Největšími favority na vítězství jsou první nasazený Liviu-Dieter Nisipeanu z Německa, kterému se již v minulosti tady podařilo dvakrát zvítězit. Nasazenou dvojkou je český reprezentant Jiří Štoček, vítěz Czech Openu 2019. Velkou radost pořadatelům udělal Baadur Jobava z Gruzie, který přijal na poslední chvíli pozvání do Pardubic a na jehož výkon jsou všichni velmi zvědaví. Tento slavný gruzinec byl v jednu dobu pro svůj talent a atraktivní herní styl považován za novodobého Tala…Nasazenou čtyřkou je dvojnásobný vítěz Czech Openu a významná osobnost českého šachu, GM Vlastimil Babula. Pátým nasazeným je řecký Antonios Pavlidis, který svou kvalitu a formu prokázal již vítězstvím v rapid turnaji.

Kompletní výsledky jsou k nalezení na chess-results.

V sobotu odpoledne zahájily i další dva hlavní turnaje a to MOTORGAS OPEN, otevřený ratingový turnaj a GASCO OPEN, otevřený ratingový turnaj.

Výsledky MOTORGAS OPEN jsou k nalezení na chess-results.

Výsledky GASCO OPEN jsou k nalezení na chess-results.

Páteční dopoledne na festivalu patřilo mládeži, uskutečnil se AVE-KONTAKT OPEN, otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let. Vítězem se stal domácí tým 2222 ŠK POLABINY A před ukrajinským DNIPRO  a  2222 ŠK POLABINY B.

Kompletní výsledky najdete zde

Sobotní dopoledne patřilo turnaji HOTEL LABE OPEN, otevřenému mistrovství ČR v Bughouse.

Na startu se objevilo 12 dvojic ze čtyř federací (ČR, POL, GER, UKR). Neuvěřitelně vyrovnaná soutěž přinesla vítězství dvojici Tajovský-Menčík, kteří se zároveň stali mistry ČR. Druhé místo si z Pardubic odváží polská dvojice Reza-Skawinski, třetí místo obsadili Jezbera-Šlesinger. Bronz z MČR si odváží Dušan Škaloud, který odehrál turnaj na obou šachovnicích sám!

Kompletní zpravodajství z festivalu, fotogalerie, propozice, online přenos a další informace naleznete na webu Czech Open.

Všichni jste srdečně zváni!

IM Petr Pisk, tiskový mluvčí Czech Open 2021

Rozhovor s Petrem Laušmanem, jednatelem firmy AVE-KONTAKT, s.r.o. a hlavním organizátorem festivalu šachu a her Czech Open 2021.

—————————————————————————————————————————

Petře, gratuluji ke spuštění hlavních turnajů festivalu Czech Open 2021. Jak jsi prozatím spokojený s letošním ročníkem, splnila se Tvá očekávání?

S průběhem jsem spokojený velmi, nejen organizátoři, ale i hráči si mohou po dlouhé době užívat hraní šachu naživo a o to nám jde. Počty účastníků jsou samozřejmě nižší, než v době před covidem, ale cca o 50 procent vyšší, než v loňském roce. 84 týmů v turnaji družstev, 194 hráčů v rapid turnaji a 419 hráčů v hlavních turnajích jsou v současné situaci velmi pěkné počty.

V Pardubicích můžeme i letos narazit na velmi zajímavá jména, to Tě jistě velmi těší…

Těší mě každý hráč, který se našeho festivalu účastní. Konec konců je to od začátku naše filozofie, aby si u nás mohl zahrát v pěkném prostředí každý. Z těch nejsilnějších hráčů mám samozřejmě velkou radost zejména ze špičkových bývalých vítězů festivalu, jako je je S. Movsesjan, L. D. Nisipeanu, Vl. Babula, J. Štoček. Z nových tváří festivalu mě těší obzvláště účast hráče širší světové špičky, B. Jobavy, jehož šachy jsou úžasně kreativní a zajímavé.

AVE-KONTAKT připravuje i další projekty – kam bys příznivce šachu v průběhu léta ještě pozval?

Pár dnů po skončení pardubického festivalu začíná Open Letní Praha v Hotelu Olympik, kde očekáváme účast téměř 300 hráčů ve dvou hlavních turnajích. Letošním vrcholem naší práce pak bude na přelomu srpna a září Mistrovství Evropy seniorských družstev, které se uskuteční v Hotelu Don Giovanni v Praze. Na této akci je skvělé, že se jí může zúčastnit kdokoliv, kdo splňuje věkový limit a pro hráče České republiky vychází cenově velmi příznivě. Družstva se mohou poskládat libovolným způsobem a pro jednotlivé hráče nabízíme tzv. burzu, kde se jednotliví zájemci o účast propojí a vytvoří společný tým. Doufám, že situace s covidem se bude již vracet do normálu a užijeme si naživo nejenom tyto letní akce!

IM Petr Pisk, tiskový mluvčí Czech Open 2021

________

23.7.2021

Festival Czech Open 2021 pokračoval hvězdným rapid turnajem, rozhovor s vítězem

V průběhu středy 21. 7. 2021 a čtvrtku 22. 7. 2021 se v pardubickém Ideonu uskutečnil velmi kvalitně obsazený PARDUBICKÝ KRAJ OPEN, otevřené mistrovství ČR v rapid šachu.

194 hráčů z 20 zemí během dvou dnů bojovalo o vítězství v tomto prestižním turnaji. Na startu se objevila hvězdná jména – nasazenou jedničkou byl „domácí“ Sergej Movsesjan (ARM), dvojkou skvostný Baadur Jobava z Gruzie, trojkou vícenásobný vítěz Czech Openu Liviu-Dieter Nisipeanu, čtyřkou vynikající Řek Antonios Pavlidis. Vítězem se stal právě řecký velmistr, který získal v devíti kolech 7,5 bodu a turnaj ovládl. Stejný počet bodů získal na druhém místě výborně hrající IM Jan Vykouk i třetí Baadur Jobava. Německý GM Nisipeanu obsadil čtvrtou příčku a pátý skončil Sergej Movsesjan, který v posledních dvou kolech nevyužil šance v turnaji zvítězit. Turnaj se hrál zároveň jako Mistrovství ČR, kde po parádním výkonu zaslouženě zvítězil IM Jan Vykouk, 2. místo obsadil GM Vlastimil Babula a 3. skončil IM Jakub Půlpán.

Kompletní výsledky jsou k nalezení na chess-results.

Kompletní zpravodajství z festivalu, fotogalerie, propozice, online přenos a další informace naleznete na webu Czech Open.

V pátek zahájí hlavní turnaj festivalu, PARDUBICE OPEN, otevřený velmistrovský turnaj. Příznivci šachu se mohou těšit na skvělá jména – předběžná startovní listina je uveřejněna zde.

Všichni jste srdečně zváni!

IM Petr Pisk, tiskový mluvčí Czech Open 2021

Rozhovor s řeckým velmistrem Antoniosem Pavlidisem, vítězem PARDUBICKÝ KRAJ OPEN, otevřeného mistrovství ČR v rapid šachu.

Antoniosi, gratuluji k vítězství, jak hodnotíš svůj výkon?

Byl to velmi náročný turnaj. Hrál jsem šachy, kvůli covidu, po hodně dlouhé době. Mým hlavním cílem je uspět v hlavním turnaji a rapid byl skvělou přípravou. Jsem velmi spokojený s vítězstvím.

Přijel jsi do Pardubic poprvé, nebo ses festivalu Czech Open zúčastnil již dříve? S Jakým cílem jsi přijel?

Jsem v Pardubicích na festivalu již potřetí. V roce 2014 jsem si tu uhrál druhou velmistrovskou normu, takže mám na tuto akci velmi dobré vzpomínky. Proto jsem se také rozhodl, z vícero možností, právě pro Pardubice. Základním cílem pro hlavní turnaj je hrát dobré šachy po dlouhé době, kdy nebylo možné zasednout za šachovnice. Samozřejmě se pokusím o vítězství, ale očekávám, že to bude složitější, než v rapid turnaji.

Pocházíš z Řecka, žiješ v Paříži…to zní zajímavě.

Minulý týden jsem dokončil doktorandské studium na Sorbonně. Teď si během léta odpočinu a zahraji si pár turnajů. Poté mě ještě v Paříži čeká šest měsíců práce na mém výzkumu. Až pak se rozhodnu, kde budu žít…

IM Petr Pisk, tiskový mluvčí Czech Open 2021

________

21.7.2021

Rozhovor s GM Petrem Neumanem, vítězem bleskového maratónu BULINSKÝ & VÁVRA OPEN

Šachový maratón je velmi těžká disciplína. Hrát celý den a celou noc není pro každého, ale stojí to za to vyzkoušet! Jak hodnotí mistrovství v maratónu jeho vítěz, mrkněte níže.

_

Petře, na úvod rozhovoru gratuluji k vítězství v bleskovém maratónu BULINSKÝ & VÁVRA OPEN, který se hrál zároveň jako MČR.

Vlevo GM Petr Neuman při turnaji E

Jak hodnotíš své další vítězství v tomto náročném turnaji?

Děkuji, je to čím dál tím těžší, jak je člověk starší a fyzička se nelepší. Dnes jsem hrál hodně úsporně – na to, že to byl „blicák“, tak bylo remíz opravdu hodně. Ale z vítězství mám samozřejmě velkou radost.

Jak hodnotíš letošní novinku, kdy maratón začínal již v pondělí v 11h dopoledne (dříve se hrávalo od pondělních 19h do úterních 19h)?

Pro mě osobně to bylo rozhodně lepší, protože jsem ranní ptáče. Když se hraje od 19h, tak má člověk za sebou skoro celý den a ze 24h se stává hodin třicet šest…

Vím o Tobě, že do Pardubic jezdíš na Czech Open velmi rád – kdy jsi tu byl poprvé?

Poprvé jsem tu byl již na 2. ročníku v roce 1991 a za celou dobu trvání festivalu jsem chyběl snad jen třikrát. Czech Open a Pardubice mám rád, jedná se o mou srdcovou záležitost – strávil jsem tu hraním šachu celkem již více než rok J!

IM Petr Pisk, tiskový mluvčí Czech Open 2021

________

20.7.2021

Festival Czech Open 2021 pokračoval doprovodnými turnaji

Během pondělí 19. 7. 2021 a úterý 20. 7. 2021 se v pardubickém Ideonu odehrál BULINSKÝ & VÁVRA OPEN, otevřené mistrovství České republiky v bleskovém maratónu. Tímto marátonem tedy pardubičtí ve velkém stylu oslavili mezinárodní den šachu, který v kalendáři připadá na 20. 7. 2021. Turnaje se zúčastnilo 40 hráčů z 5 zemí (Česko, Slovensko, Německo, Polsko, Irák), kteří strávili za šachovnicí 24 hodin a odehráli 117 partií! Vítězem se stal zaslouženě GM Petr Neuman (107,5b) před FM Markem Karasem (SVK, 104,5b) a IM Tomášem Krausem (104b). Turnaj se hrál zároveň jako Mistrovství ČR, kde zvítězil GM P. Neuman, 2. místo obsadil IM T. Kraus a 3. IM M. Červený.

Kompletní výsledky jsou k nalezení na chess-results.

Maratón

V úterý 20. 7. se uskutečnil CHLÁDEK A TINTĚRA OPEN, otevřené mistrovství České republiky ve Fischerových šachách, Memoriál Vladimíra Nováka. Suverénním vítězem se stal IM Mate Bagi z Maďarska (6,5b), druhé místo obsadil FM Václav Vít Valenta (5b), třetí skončil FM Jiří Bauma (4,5b). Mistrem ČR ve Fischerových šachách se pro letošní rok stal V. V. Valenta, stříbro patří J. Baumovi a bronz si z Pardubic odváží domácí naděje M. Stoček z 2222 ŠK Polabiny!

Kompletní výsledky k prostudování na chess-results.

Kompletní zpravodajství z festivalu, fotogalerie, propozice, online přenos a další informace naleznete na webu Czech Open.

Ve středu a ve čtvrtek se mohou příznivci šachu těšit na jeden z vrcholů letošního festivalu, PARDUBICKÝ KRAJ OPEN, otevřené mistrovství ČR v rapid šachu se zápočtem na ACP TOUR (21. – 22. 7.). Předběžná startovní listina je uveřejněna zde.

Všichni jste srdečně zváni!

IM Petr Pisk, tiskový mluvčí Czech Open 2021

________

19.7.2021

Rozhovor s kapitánem družstva ŠK ZIKUDA TURNOV „A“

Po velmi vydařeném víkendu pro hráče Turnova v turnaji E, IM Petr Pisk vyzpovídal kapitána A týmu GM Pavla Šimáčka.

__

Pavle, na úvod rozhovoru gratuluji k vítězství v turnaji ČESKÝ LEV KOLEŠOVICE OPEN, který se zároveň hrál jako MČR.

Jak se vlastně celý úspěch zrodil?

Děkuji, celý turnaj jsme se jako tým dobře doplňovali. Každý z hráčů dokázal v pravou chvíli zabodovat. Oproti minulým rokům jsme měli letos poněkud těžší los, avšak díky tomu si více vážíme celkového prvenství.

Kromě „A“ týmu jste měli letos v soutěži i několik dalších družstev…

Ano, celkem jsme letos postavili do turnaje 5 týmů a všem se mimořádně dařilo. Naše béčko skončilo celkově na 3. místě (2. místo na MČR) a „C“ tým poté na 8. místě. I družstva mládežníků se neztratila.

Obvykle mezi turnajové rozhodčí Czech Openu patří i Tvá manželka Kateřina – prozraď prosím, proč ji na letošním ročníku Czech Open neuvidíme.

Důvod je jednoduchý a krásný, na začátku července se nám narodil druhý syn Štěpán.

Pavle, ke všem Tvým úspěchům Ti gratuluji!

IM Petr Pisk, tiskový mluvčí Czech Open 2021

_____

ŠK ZIKUDA TURNOV „A“ mistrem ČR 4členných družstev

V termínu od 15. do 18. července 2021 se na pardubickém festivalu šachu a her odehrálo MČR  čtyřčlenných družstev. Za účasti 84 týmů z 6 zemí světa se nejvíce dařilo týmu ŠK Zikuda Turnov „A“, které kromě celkového prvenství získalo titul mistra ČR. Během 7 kol k jednotlivým zápasům nominovali Turnovští tyto hráče: IM Tomáš Kraus, IM Jan Vykouk, GM Pavel Šimáček, FM Lukáš Vlasák a IM Tomáš Studnička.

Vlevo tým SACHSEN-ANHALT, uprostřed ŠK Zikuda Turnov „A“ a vpravo ŠK Zikuda Turnov „B“

Na druhém místě v turnaji ČESKÝ LEV KOLEŠOVICE OPEN se umístil německý tým SACHSEN-ANHALT ve složení FM Robert Stein, FM Biastoch Bennet, Kitze Alexander a Hartge Gedeon. Na celkovém třetím místě se umístilo, a zároveň vícemistrem ČR se stalo, béčko ŠK Zikudy Turnov, které do bojů za 64 poli povolalo tyto hráče: IM Pavel Čech, IM Jan Sodoma, FM Jiří Liška, Jiří Viták a Zdeněk Maršálek. V celkovém pořadí se na nepopulárním 4. místě umístil tým Moravské Slavie Brno „A“, který však získal cenu útěchy v podobě 3. místa na MČR.

Vlevo ŠK Zikuda Turnov „B“, uprostřed mistr ČR ŠK Zikuda Turnov „A“ a vpravo Moravská Slavie Brno

Mile nás překvapila účast na turnaji družstev, kde v letošním ročníku startovalo 84 družstev a celkově se do bojů zapojilo přes 300 hráčů. Oproti minulému roku se jedná o nárůst 28 týmů. Lze tedy vidět, že po delší zimní a jarní odmlce je po šachu doslova hlad. Celý turnaj proběhl v přátelské atmosféře a nemuseli jsme řešit žádné větší prohřešky. Pevně věříme, že si turnaj všichni náležitě užili a těší se na další turnaje, které náš festival nabízí.“ dodává Petr Laušman, zástupce ředitele festivalu šachu a her Czech Open.

Kompletní výsledky můžete zhlédnout na webu chess-results, případně na webu organizátora Czech Open.

O prvním festivalovém víkendu se však v hracích sálech kongresového centra Ideon nehrály pouze šachy, ale zájemci si mohli zahrát hned několik turnajů napříč herním světem. V Bridži se hrál turnaj dvojic a také 4členných družstev. V turnaji dvojic se nevíce dařilo dvojici Klemš Erik – Kopecký Michal, mezi 4člennými družstvy pak dominoval tým P.S. Výsledky naleznete zde. V turnaji GO se prezentovalo 49 hráčů. Nejvíce se dařilo Lukášovi Podpěrovi, kompletní výsledky naleznete na webu organizátora. První festivalový víkend hostil také turnaj ve SCRABBLE. Za účasti 28 hráčů se celkového prvenství dočkal Martin Sobola. Výsledky ke zhlédnutí zde. V turnaji Backgammonu zvítězila Pavla Vidanová, výsledky k nalezení zde. Prostor dostala také SHOGI, kde se stal vítězem Peter Constantinou. Výsledky k nastudování na webu. Proběhl také turnaj v Mezinárodní a České dámě, kde v prvním zmíněném turnaji zvítězil Václav Křišťa a ve druhém Filip Kareta. Odkaz na výsledky zde. Do Ideonu se dostavilo také 22 hráčů Rubikovy kostky. Na metu nejvyšší dosáhla Veronika Bečková. Odkaz na výsledky naleznete zde.

Všem vítězům gratulujeme! Velké poděkování patří také všem účastníkům turnajů a sponzorům festivalu.

Kompletní zpravodajství z festivalu, fotogalerie, propozice, online přenos a další informace naleznete na webu Czech Open.

V následujících dnech pokračuje festival maratónem (19. – 20. 7.), turnajem ve Fischerových šachách (20. 7.), turnaji v rapid šachu (21. – 22. 7.) a v pátek 23.7. poté startují hlavní turnaje. Z mimošachových her ještě čeká případné zájemce například turnaj v piškvorkách nebo Hospodský kvíz.

Všichni jste srdečně zváni!

Za tým organizátorů Josef Bednařík, Czech Open 2021

_________

15.7.2021:

Odstartoval 32. ročník festivalu šachu a her CZECH OPEN

Ve čtvrtek 15. 7. 2021 i přes všechna omezení odstartoval největší šachový festival na světě CZECH OPEN. První v pořadí, bude velmi populární turnaj čtyřčlenných družstev nesoucí název ČESKÝ LEV KOLEŠOVICE OPEN. Memoriál Ing. Svatoslava Záhorovského je zároveň hraný jako otevřené mistrovství ČR.

Ve startovním poli turnaje E bylo prezentováno 84 družstev zastupující kromě naší federace také Německo, Polsko, Ukrajinu, Slovensko a Švýcarsko. Celkem do bojů za 64 poli nastoupí úctyhodný počet 430 hráčů. Mezi největší favority turnaje patří družstvo   UNICHESS PENGUINS ve složení GM Michalík, GM Krejčí, GM Jurčík Marián, IM Jurčík Martin a FM Šorm. Druhým nasazeným ve startovním poli, avšak nejvýše nasazeným pro MČR je tým SK ZIKUDA TURNOV A ve složení IM Kraus, IM Vykouk, GM Šimáček, FM Vlasák a IM Studnička. Kompletní startovní listina najdete na chess-results.

Mistra ČR družstev budeme znát v odpoledních hodinách v neděli 18. 7. 2021.  Program festivalu Czech OPEN bude poté pokračovat turnajem H – 24-hodinovým maratónem a turnajem M ve Fischerových šachách. Hlavní turnaje přijdou na řadu v pátek a sobotu 23. – 24.7.

Propozice šachové části festivalu ke zhlédnutí zde, propozice herní části poté zde.

Odkaz na aktualizované informace k festivalu, startovní listiny a další naleznete na webu CZECH OPEN.

Za tým organizátorů Josef Bednařík, Czech Open 2021