214. díl pořadu V šachu

Premiéra bude v pátek 7. června v 10:25 na ČT sport, repríza je naplánovaná na pátek 14. května v 15:20. Hostem ve studiu bude nejlepší český hráč David Navara, se kterým se moderátorka Karolína Sochorová vrátí k jeho titulu z letošního MČR v Ostravě. Uvidíte analýzu povedené partie proti Vojtěchu Zwardoňovi a nezapomeneme ani na stříbrného medailistu Lukáše Černouška, který pěkně porazil Vojtěch Pláta.

David Navara poté okomentuje svoji simultánku v Litomyšli proti 2×25 hráčům a turnaj FIDE Grand Prix v Moskvě – první díl seriálu, do kterého se v červenci také zapojí. Pro pamětníky prozradí, ve kterých letech se sám zúčastnil domácích Zaječic nebo tradičního evropského Mitropa Cupu. Na závěr pořadu v rubrice Mimochodem uvidíte, jak rychle umí Ray Robson řešit taktické příklady „Puzzle Rush“.

Tradiční soutěžní otázka: Kolikátý titul mistra republiky ve vážném šachu získal letos v Ostravě David Navara? Odpovídat můžete do konce června na adresu soutez@chess.cz a vyhrát knihy Zdravý rozum v šachu a Mistři šachovnice.

Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/ .