207. díl pořadu V šachu

Premiéra je v pátek 9. listopadu v 15:50 na ČT sport. Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/ .

Hostem ve studiu bude náš nejlepší šachista David Navara. Věnovat se budeme prvnímu dvojkolu šachové extraligy, štáb V šachu se vydal na zápasy Lysé nad Labem a Pardubic. Ohlédneme se také za stříbrnou medailí Nového Boru na Evropském poháru družstev, ke které právě David Navara přispěl velmi dobrým výkonem.

V analýze uvidíte mimo jiné poslední vážnou partii Magnuse Carslena a Fabiana Caruany, která skončila remízou. Už od pátku 9. listopadu se oba utkají o titul mistra světa.

Na závěr pořadu se krátce projedeme šachovým vlakem a podíváme se, jak vypadá příprava Magnuse Carlsena na mistrovský zápas.

Tradiční soutěžní otázka: Ve kterém městě se koná letošní zápas o titul mistra světa v šachu? Odpovídat můžete do konce listopadu na adresu soutez@chess.cz a vyhrát knihy nakladatelství Galerie Dolmen a šachový kalendář na rok 2019.