206. díl pořadu V šachu

Premiéra je v pátek 12. října v 15:05 na ČT sport. Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/ .

Hlavním tématem půlhodinového vysílání bude 43. šachová olympiáda. Uvidíte reportáže přímo z místa konání turnaje včetně ohlasů našich reprezentantů. Do studia přijde Michal Konopka, který si na olympiádě vyzkoušel netradiční roli, byl trenérem týmů Senegalu. Rozebere památné vítězství našich mužů nad Čínou a také jednu partii Kristýny Novosadové. Snad i pozorné fanoušky olympiády pak překvapí ukázka s neuvěřitelným pochodem bílého krále z jednoho zápasu švédského týmu.

Věnovat se budeme také vítězství Tadeáše Kriebela na akademickém mistrovství světa a v závěru pořadu dojde na trochu romantiky – v rubrice Mimochodem uvidíte žádost o ruku, která proběhla přímo v hracím sále před druhým kolem olympiády.

Tradiční soutěžní otázka: Která země vyhrála 43. šachovou olympiádu v obou kategoriích (open i ženy)? Odpovídat můžete do konce října na adresu soutez@chess.cz a vyhrát knihu Mezinárodní turnaj velmistrů.